PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Zwolniona za działalność związkową czy mobbing? Orpea odpowiada na zarzuty związków

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 6 cze 2019 9:04

Orpea Polska potwierdza, że została zwolniona dyscyplinarnie jedna osoba, wobec której toczyło się wewnętrzne postępowanie o stosowanie mobbingu - czytamy w stanowisku spółki przesłanym do redakcji PulsHr.pl. To odpowiedź na działania związkowców domagających się przywrócenia do pracy działaczki Anny Baci.

Zwolniona za działalność związkową czy mobbing? Orpea odpowiada na zarzuty związków
Adobe Stock
REKLAMA
  • Pikieta w obronie zwolnionej Anny Baci odbyła się 4 czerwca w stolicy. Związkowcy podkreślali, że w ich ocenie zwolnienie nastąpiło bezprawnie.
  • Orpea Polska w oświadczeniu, które także dotarło do redakcji PulsHR.pl, przekonuje o uzasadnionym podejrzeniu stosowania mobbingu przez zwolnioną.
  • Firma nie komentuje pikiety, która była formą wyrażenia opinii przez stronę związkową.

 

Związek zawodowy OPZZ Konfederacja Pracy pracownic i pracowników firmy Orpea 4 czerwca pikietował w stolicy pod siedzibą firmy Orpea. Związkowcy uważają, że pracodawca w kwietniu zwolnił działaczkę związkową  bezprawnie i że ogranicza wśród zatrudnionych możliwość zrzeszania się.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W relacji związkowców z pikiety, zamieszczonej na stronie w portalu społecznościowym, czytamy:

"(4 czerwca - red.) odbyła się międzynarodowa pikieta solidarnościowa z bezprawnie zwolnioną przedstawicielką organizacji międzyzakładowej OPZZ Konfederacja Pracy działającej m.in. w firmie Orpea Polska sp. z o.o. - Anną Bacią. Organizator protestu - OPZZ Konfederacja Pracy domaga się, by firma natychmiast wycofała się z bezprawnego zwolnienia dyscyplinarnego Anny."

Związkowcy przekonują, że dyscyplinarne zwolnienie pracującej w firmie 16 lat rehabilitantki to krok w bardzo złą stronę. OPZZ Konfederacja Pracy ocenia, że powodem jej zwolnienia było jej działanie w związkach zawodowych.

Stanowisko Orpea Polska

Zapytaliśmy przedstawicieli firmy, jak ustosunkują się do pikiety i krytyki związku. Orpea odpowiedziała stanowiskiem, w którym przekonuje o słuszności swoich decyzji i o działaniu zgodnym z prawem.

"Orpea Polska Sp. z o.o. potwierdza, że została zwolniona dyscyplinarnie jedna osoba, wobec której toczyło się wewnętrzne postępowanie o stosowanie mobbingu, zgodne z regułami obowiązującymi w Spółce" czytamy w dokumencie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zwolniona za działalność związkową czy mobbing? Orpea odpowiada na zarzuty związków

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ezi 2022-02-22 09:52:24

    Zapomniał wół, jak cielęciem był, niestety Aniu walcz o swoje teraz. Zauważ że inni też o swoje walczyli a Ty wrzucałaś im kłody pod nogi.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA