"Zwiększanie wydajności przybiera nieludzkie wymiary". Pracownicy Amazonu znów strajkują

- W czterech placówkach firmy wysyłkowej Amazon w Niemczech rozpoczął się kolejny strajk w ramach trwającego od ponad roku sporu płacowego - podał związek zawodowy sektora usług Ver.di. Dla amerykańskiej firmy Niemcy to najważniejszy rynek po USA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Zwiększanie wydajności przybiera nieludzkie wymiary". Pracownicy Amazonu znów strajkują

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 wrz 2014 11:46


Od północy strajkują zatrudnieni w centrach wysyłkowych w Lipsku i Bad Hersfeld, a od godz. 5 - pracownicy centrów wysyłkowych w Graben pod Augsburgiem oraz w Rheinbergu - poinformowali rzecznicy związku. Akcja protestacyjna ma potrwać do wtorku wieczorem.

"Presja na zwiększanie wydajności (wywierana na pracowników Amazonu - red.) przybiera nieludzkie wymiary" - mówił przedstawiciel Ver.di i przywódca strajku Thomas Guerlebeck.

Czytaj też: Będzie kolejny strajk w firmie Amazon?

Według związkowców pracownicy Amazonu skarżą się na wyznaczanie zbyt krótkich czasów realizacji zadań, skrajną presję na zwiększanie wydajności oraz złe zasady dotyczące organizacji pracy i przysługujących im przerw.

Czytaj też: Amazon zatrudnia przez telefon

Ver.di chce, by Amazon podniósł płace pracowników swych centrów wysyłkowych do poziomu przewidzianego przez niemieckie układy zbiorowe dla sektorów handlu wysyłkowego i detalicznego. Od ponad roku organizuje strajki, by zmusić firmę do negocjacji. Amazon odrzuca żądania związkowców, twierdząc, że chodzi tutaj o pracowników logistyki, których średnia wynagrodzeń przewyższa standard dla tej branży.

Dziewięć niemieckich centrów wysyłkowych Amazonu zatrudnia łącznie 9 tys. ludzi na stałe oraz 14 tys. sezonowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.