Związkowcy z ZA Puławy chcą umowy społecznej

Szefowie sześciu związków zawodowych z Zakładów Azotowych Puławy wezwali zarząd Zakładów Azotowych Tarnów do rozmów w sprawie nowej umowy społecznej. Ich zdaniem obecne porozumienia mają bowiem tylko formę ustnych deklaracji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z ZA Puławy chcą umowy społecznej

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Dariusz Malinowski

wnp.pl

19 mar 2013 11:42


Po przejęciu przez ZA Tarnów Puław firma ta stała się częścią Grupy Azoty. Czego chcą związkowcy od nowego właściciela?

Po pierwsze chcą zagwarantowania autonomii swojego przedsiębiorstwa. Według nich oznacza to zachowanie siedziby, integralności organizacyjnej, nazwy i logo.

Po drugie chcą aby nowy właściciel zagwarantował warunki płacy i pracy zawarte w Zakładowym Układzie Zbiorowym, Regulaminie Pracy. Chcą także gwarancji zatrudnienia.

Trzeci postulat to pozostawienie struktury "Puław" w obecnym schemacie organizacyjnym. Ostatnim postulatem są "gwarancje utrzymania bezpieczeństwa technicznego instalacji i warunków BHP załogi".

Co ciekawe dla związkowców gwarantem zapisów ma być Ministerstwo Skarbu Państwa, gdyż jak wskazują to MSP jest największym akcjonariuszem Tarnowa.

A co jeśli nie?

Związkowcy tłumaczą, że podpisanie proponowanej umowy zapewniłoby uspokojenie nastrojów panujących wśród załogi Zakładów Azotowych Puławy. Pomogłoby też w zachowaniu spokoju społecznego tak pożądanego w prowadzonym obecnie procesie konsolidacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.