PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Związkowcy z PPL grożą strajkiem i paraliżem Okęcia. Co na to firma?

 • Justyna Koc
  jk
 • 31 lip 2019 16:52

Jak twierdzi Związkowa Alternatywa, setki pracowników Państwowych Portów Lotniczych (PPL) otrzymują nowe warunki pracy, w wielu przypadków znacznie mniej dla nich korzystne. Spółka natomiast zaznacza, że wypowiedzenia zmieniające są efektem wprowadzenia przejrzystego i sprawiedliwego systemu wynagradzania.

Związkowcy z PPL grożą strajkiem i paraliżem Okęcia. Co na to firma?
fot.shutterstock
REKLAMA
 • Związek zawodowy Związkowa Alternatywa podaje, że spółka PPL objęła zwolnieniami grupowymi aż 1574 pracowników.
 • Jak twierdzą związkowcy, zwolnienia mają mieć charakter wypowiedzeń zmieniających, co w praktyce oznacza, że setki pracowników otrzymują nowe warunki pracy, w wielu przypadków znacznie mniej dla nich korzystne.
 • Spółka z kolei podkreśla, że wypowiedzenia zmieniające, które otrzymali pracownicy, nie służą zwalnianiu pracowników, ale mają na celu wprowadzenie jasnych i sprawiedliwych zasad wynagradzania.

Związek zawodowy Związkowa Alternatywa wysłał pismo do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożeny Borys-Szopy, w którym apeluje o pilną interwencję. - Działania władz Państwowych Portów Lotniczych są świadectwem arogancji i braku dialogu ze stroną związkową, a w konsekwencji mogą grozić paraliżem transportu lotniczego w Polsce - wskazują związkowcy.

Z informacji związkowców wynika, że firma objęła zwolnieniami grupowymi aż 1574 pracowników z łącznej liczby 1714 zatrudnionych w PPL, a proces zwolnień grupowych wiąże się z wypowiedzeniem przez firmę układu zbiorowego pracy i wprowadzeniem nowych regulacji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zwolnienia mają mieć charakter wypowiedzeń zmieniających, co w praktyce oznacza, że setki pracowników otrzymują nowe warunki pracy, w wielu przypadków znacznie mniej dla nich korzystne. Prezes firmy nie porozumiał się w tej sprawie z zakładowymi związkami zawodowymi i nie wziął pod uwagę ich rekomendacji - czytamy w liście.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Związkowcy z PPL grożą strajkiem i paraliżem Okęcia. Co na to firma?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Dino 2019-08-01 21:57:55

  Nie.. Przez tego Gościa co pyta na jakiej zasadzie Szpikowski awansuje przydupasow bez wiedzy, wykształcenia i cienia samokrytyki na stanowiska dyrektorskie Spadaj trollu

 • Zeghar 2019-07-31 19:18:48

  Związkowa Alternatywa to ten związek zawiązany przez gościa, co to bronił niektórych wygórowanych płac w PPL?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA