Związkowcy z PKN Orlen nie chcą zmian w regulaminie pracy

Trzy największe organizacje związkowe działające w PKN Orlen wystosowały do pracodawcy wspólne stanowisko, w którym przeciwstawiają się zaproponowanym przez płocki koncern zmianom w regulaminie pracy firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z PKN Orlen nie chcą zmian w regulaminie pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)

wnp.pl

13 maj 2015 10:57


Orlen nie musi jednak przy podejmowaniu decyzji brać opinii związkowców pod uwagę.

Jak się dowiedzieliśmy, wspólne, negatywne stanowisko w kwestii zmian w regulaminie pracy PKN Orlen podpisali przedstawiciele Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC), "Solidarności" oraz Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego (MBZZ).

- Gdyby cała strona związkowa w grupie zaprezentowała w tej sprawie jednolite stanowisko, proponowane zmiany, zgodnie z obowiązującym prawem, nie mogłyby wejść w życie - tłumaczy w rozmowie z wnp.pl Bogdan Żulewski, wiceprzewodniczący MZZPRC. - Problem w tym, że zaproponowane przez pracodawcę zmiany w całości zaakceptował Związek Zawodowy Kadry Kierowniczej, który jest jednym z najmniej licznych w Orlenie, a który po raz kolejny nawet nie przystąpił do spotkania i jakiejkolwiek dyskusji nad proponowanymi zmianami - dodaje.

Bogdan Żulewski nie ukrywa, że ten związek traktowany jest przez pozostałe organizacje związkowe działające w grupie Orlen jako podmiot nieformalnie wspierający działania pracodawcy, nierzadko wbrew opinii większości związkowców.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.