PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Związkowcy z PGG czekają na rozmowy płacowe: Będziemy czekać do skutku

  • Autor: PAP/AT
  • 27 lis 2019 13:41

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) zapowiadają, że będą "do skutku" czekać w siedzibie spółki na rozpoczęcie rozmów płacowych. Zarząd firmy chce rozmawiać o podwyżkach w zaproponowanym wcześniej terminie 5 grudnia.

Związkowcy z PGG czekają na rozmowy płacowe: Będziemy czekać do skutku
Adobe Stock
REKLAMA
  • Związki domagają się 12-procentowej podwyżki płac zasadniczych w 2020 roku oraz włączenia tzw. dodatków gwarantowanych do sumy, na podstawie której naliczane będą nagroda barbórkowa i nagroda roczna, tzw. czternastka.
  • Przyjechaliśmy na rozmowy z zarządem PGG i czekamy na te rozmowy do skutku. Chcemy je podjąć niezwłocznie. Ten budynek jest tak samo zarządu, jak i nasz i wszystkich pracowników - powiedział szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek.
  • Żadnej okupacji nie robimy - pozwalamy pracować zarządowi i wszystkim pracownikom. To nie jest żadna okupacja - dodał lider Sierpnia 80 w PGG Przemysław Skupin.

Od 20 listopada w największej górniczej spółce trwa spór zbiorowy. Związki domagają się 12-procentowej podwyżki płac zasadniczych w 2020 roku oraz włączenia tzw. dodatków gwarantowanych do sumy, na podstawie której naliczane będą nagroda barbórkowa i nagroda roczna, tzw. czternastka.

"To nie jest okupacja, na razie przyjechaliśmy na rozmowy z zarządem PGG i czekamy na te rozmowy do skutku; chcemy je podjąć niezwłocznie (...). Ten budynek jest tak samo zarządu, jak i nasz i wszystkich pracowników" - powiedział podczas środowego briefingu prasowego przed siedzibą PGG szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"My żadnej okupacji nie robimy - pozwalamy pracować zarządowi i wszystkim pracownikom, zajęliśmy tylko salę, w której są nasze narady z zarządem. To nie jest żadna okupacja, będziemy czekać do skutku, aby rozwiązać ten problem i aby pracownicy w PGG otrzymali podwyżki płac na 2020 rok" - dodał lider Sierpnia 80 w PGG Przemysław Skupin.

Przedstawiciele zarządu PGG nie komentują akcji związkowców, wskazując na aktualność ubiegłotygodniowego oświadczenia spółki w sprawie rozmów płacowych. Koszt realizacji związkowych postulatów (m.in. podwyżki płac o 12 proc. w przyszłym roku) zarząd firmy ocenił na ok. 610 mln zł.

"Zarząd PGG uważa, że znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest negocjowanie podziału środków po wypracowaniu zysku, tak jak dotychczas to się działo. Spółka jest otwarta na rozmowy, jednak powinna ona uwzględniać realia ekonomiczne i trudne otoczenie rynkowe" - oświadczyła w ub. tygodniu spółka.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związkowcy z PGG czekają na rozmowy płacowe: Będziemy czekać do skutku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA