Związkowcy z kopalni Makoszowy domagają się spotkania z Beatą Szydło

Związki zawodowe kopalni Makoszowy wystosowały pismo do premier Beaty Szydło z prośbą o pilne spotkanie. Zależy im na tym, by inwestorem dla kopalni została Polska Grupa Energetyczna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z kopalni Makoszowy domagają się spotkania z Beatą Szydło

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

2 gru 2015 7:28


19 listopada związki zawodowe z kopalni Makoszowy wystosowały pismo do premier Beaty Szydło.

Wskazali, że od trzech miesięcy jedynym działaniem wspólnym przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń i Polską Grupę Energetyczną - jest podpisanie listu intencyjnego, który de facto nikogo do niczego nie obliguje.

- Od kilkudziesięciu lat kopalnia Makoszowy była i jest jednym z głównych dostawców węgla energetycznego właśnie dla PGE. Brak decyzji właścicielskich dotyczących inwestora może zniweczyć pracę i trud włożony przez załogę naszej kopalni w procesie naprawczym i restrukturyzacyjnym. W związku z tym prosimy o pilne wyznaczenie spotkania. Celem spotkania jest określenie przyszłości naszej kopalni - zaznaczyli związkowcy w piśmie do premier Beaty Szydło.

30 listopada wystosowali kolejne pismo do premier Beaty Szydło w nawiązaniu do pisma z 19 listopada.

- Zwracaliśmy się z pismem o możliwość spotkania, do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi, a problemy poruszone w piśmie są palące. W związku z tym wnosimy o rozpatrzenie naszej prośby i podjęcie stosownej decyzji w jak najkrótszym terminie - zaznaczyli związkowcy z kopalni Makoszowy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.