PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Związkowcy z koncernu hutniczego ArcelorMittal Poland chcą wznowienia rozmów płacowych

Związkowcy z koncernu hutniczego ArcelorMittal Poland zdecydowali o pozostaniu w budynku dyrekcji spółki do czasu wznowienia rozmów płacowych.

  • Autor: PAP/JS
  • 21 mar 2017 17:24
Związkowcy z koncernu hutniczego ArcelorMittal Poland chcą wznowienia rozmów płacowych
ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce (Fot. PTWP)
REKLAMA

• Według relacji związkowców pracodawca odmówił przyjęcia stanowiska strony społecznej w sprawie projektu porozumienia płacowego.

• W ocenie Solidarności, projekt pracodawcy znacznie odbiega o oczekiwań pracowników.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Zakłada podwyższenie płac zasadniczych wszystkich pracowników firmy o 100 zł brutto i przeznaczenie kwoty 17 zł brutto na pracownika na indywidualny wzrost płac w poszczególnych grupach zawodowych.

• Organizacje związkowe podtrzymują postulaty zgłoszone w październiku ubiegłego roku - najważniejsze z nich dotyczą podwyżek w wysokości 300 zł brutto dla każdego pracownika.

"Zostaniemy tutaj do momentu podjęcia przez pracodawcę merytorycznych rozmów i ich zakończenia porozumieniem płacowym" - zadeklarował przewodniczący Solidarności w ArcelorMittal Poland Jerzy Goiński, cytowany przez biuro prasowe śląsko-dąbrowskiego regionu tego związku.

Decyzję o pozostaniu w budynku dyrekcji związkowcy podjęli bezpośrednio po wtorkowym (21 marca) spotkaniu przedstawicieli organizacji związkowych i reprezentantów zarządu. Według relacji związkowców, pracodawca odmówił przyjęcia stanowiska strony społecznej w sprawie projektu porozumienia płacowego. Kolejne spotkanie w tej sprawie, z udziałem wszystkich działających w koncernie związków, wyznaczono na środę, związkowcy z "S" chcieliby jednak wcześniej kontynuować rozmowy.

"To jest tylko gra na czas, my chcemy jak najszybciej podpisać porozumienie, na które czeka 12 tys. pracowników" - powiedział Goiński. Według związkowców, przygotowany przez pracodawcę projekt porozumienia płacowego został przekazany organizacjom związkowym pod koniec ubiegłego tygodnia z informacją, że od 20 marca będzie wystawiony do podpisywania w trybie obiegowym, czyli bez dalszych negocjacji. Dla organizacji związkowych jest to nie do przyjęcia.

W ocenie Solidarności, projekt pracodawcy znacznie odbiega o oczekiwań pracowników - zakłada podwyższenie płac zasadniczych wszystkich pracowników firmy o 100 zł brutto i przeznaczenie kwoty 17 zł brutto na pracownika na indywidualny wzrost płac w poszczególnych grupach zawodowych. Pracodawca zaproponował także wypłatę nagrody za 2016 rok w wysokości 1 tys. zł dla pracownika w dwóch transzach oraz kolejne 300 zł uzależnione od wyników spółki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związkowcy z koncernu hutniczego ArcelorMittal Poland chcą wznowienia rozmów płacowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA