×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Związkowcy z KGHM Polska Miedź negocjują z zarządem podwyżki i premię za 2016 r.

  • Autor: PAP/JS
  • 16 sie 2017 17:05

Premii w kwocie 2 tys. zł za 2016 r. oraz przeszeregowań na wyższe kategorie płac zasadniczych domagają się związkowcy od zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Spór zbiorowy w tej kwestii trwa od kwietnia. W czwartek (17 sierpnia) kolejne negocjacje z udziałem mediatora.

Związkowcy z KGHM Polska Miedź negocjują z zarządem podwyżki i premię za 2016 r.
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Szef ZZPPM podkreślił, że związkowcy widzą szansę na porozumienie, by spór ich związku z zarządem nie musiał się skończyć spisaniem protokołu rozbieżności.

• Andrzej Zbróg, dyrektor naczelny ds. zarządzania strategicznego w KGHM zdradził, że strony ustaliły, że kolejne spotkanie odbędzie się bez obecności mediatora z ramienia ministerstwa.

Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego Ryszard Zbrzyzny powiedział, że po pierwszych negocjacjach z udziałem mediatora, które odbyły się w lipcu, najtrudniejsze są rozmowy właśnie na temat wypłaty jednorazowej premii wyrównawczej za ubiegły rok w kwocie 2 tys. zł oraz dokonania dodatkowego odpisu na ZFŚS w kwocie 500 zł na pracownika.

"Może już po czwartkowym spotkaniu coś się zmieni i w tych dwóch sprawach. My jesteśmy otwarci i liczymy na porozumienie. Zarząd np. zadeklarował w kwestii przeszeregowań kategorii płac zasadniczych takie rozwiązanie, które w tzw. widełkach płac spowoduje zmianę dla 6 proc. zatrudnionych" - powiedział Zbrzyzny.

Dodał, że ustna deklaracja jest też w przypadku postulatu w sprawie wprowadzenia w krajowych spółkach grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. Pracowniczego Programu Emerytalnego na wzór funkcjonującego w spółce KGHM Polska Miedź S.A..

ZZPPM domaga się również likwidacji tzw. premii motywacyjnej i wprowadzenia tych kwot do stawek płac zasadniczych dla "motywowanych" taką premią pracowników.

"Chodzi o to, że w różnych oddziałach firmy, gdzie obowiązuje ten sam układ zbiorowy, są różne sposoby wynagradzania, motywowania. My chcemy doprowadzić do jednolitych, klarownych zasad wynagradzania" - powiedział Zbrzyzny.

Szef ZZPPM podkreślił, że związkowcy widzą szansę na porozumienie, by spór ich związku z zarządem nie musiał się skończyć spisaniem protokołu rozbieżności.

"KGHM Polska Miedź S.A. konsekwentnie prowadzi stały i otwarty dialog ze stroną społeczną. Dzięki regularnym spotkaniom i pełnemu zaangażowaniu wypracowaliśmy optymalną płaszczyznę do współpracy. Strona społeczna z entuzjazmem przyjęła ostatnie rozwiązania proponowane przez zarząd spółki. Zdarzeniem bezprecedensowym była również zmiana w ZUZP dla pracowników KGHM, w wyniku której przeszeregowaliśmy o jedną kategorię najniżej zaszeregowanych dla wszystkich stanowisk" - powiedział Andrzej Zbróg, dyrektor naczelny ds. zarządzania strategicznego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związkowcy z KGHM Polska Miedź negocjują z zarządem podwyżki i premię za 2016 r.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA