Związkowcy z DTC: Chcemy, by zarząd zaczął traktować pracowników poważnie

Przewodniczący "S" w DCT Gdańsk Łukasz Kozłowski twierdzi, że na ostatnie spotkanie z przedstawicielami załogi kierownictwo spółki wydelegowało firmę prawniczą. "To nie jest metoda, aby dojść do porozumienia" - ocenił.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z DTC: Chcemy, by zarząd zaczął traktować pracowników poważnie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

20 lip 2015 20:26


"W firmie DCT doszło niestety do zaognienia sytuacji. W trakcie negocjacji nad zbiorowym układem pracy po stronie pracodawcy widzimy daleko posuniętą obstrukcję. Odbywają się spotkania, ale nie posuwają one ani o krok dalej naszych rozmów. Na jakiekolwiek wnioski strony związkowej pracodawca odpowiada negatywnie, nie chce uwzględnić podstawowych postulatów" - powiedział w poniedziałek (20 lipca) na konferencji prasowej przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" Krzysztof Dośla.

Spór zbiorowy

Przypomniał, że komisja zakładowa "S" w DCT Gdańsk weszła 18 czerwca w spór zbiorowy z pracodawcą.

Obecny na konferencji prasowej przewodniczący "S" w DCT Gdańsk Łukasz Kozłowski powiedział, że w piątek (17 lipca), na ostatnie spotkanie z przedstawicielami załogi kierownictwo spółki wydelegowało firmę prawniczą. "To nie jest metoda, aby dojść do porozumienia, gdyż te osoby nie mają prawa do podjęcia jakiejkolwiek decyzji" - ocenił.

Kozłowski ma nadzieję, iż wtorkowa (21 lipca) manifestacja załogi sprawi, że zarząd zacznie "poważnie traktować" pracowników i rozpocznie bezpośrednie rozmowy. "Naszym celem jest praca i zależy nam na rozwoju firmy, i żeby funkcjonowała jak najlepiej" - zastrzegł.

Podwyżki dla pracowników

Związkowcy z DCT Gdańsk domagają się podwyżek dla pracowników w wysokości 1000 zł brutto.

Według związkowców wynagrodzenia w DCT Gdańsk w okresie od czerwca 2007 do czerwca 2014, a więc na przestrzeni siedmiu lat wzrosły o około 7 proc., podczas gdy w tym czasie ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 19,2 proc.

Umowa o pracę na czas nieokreslony

Załoga DCT Gdańsk chce też uregulowania sprawy umów na czas określony. Według "S" 240 pracowników zatrudnionych jest na podstawie wieloletnich umów o pracę na czas określony. Według związkowców są to osoby, których staż pracy w DCT wynosi 3,4,5, a nawet 8 lat.

Na konferencji prasowej poinformowano też, że pod koniec czerwca władze DCT Gdańsk zwolniły z pracy trzy osoby: dwóch członków komisji zakładowej związku oraz pracownika, który zwrócił się do Państwowej Inspekcji Pracy o kontrolę ws. niewypłacania wynagrodzeń.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.