PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Związkowcy z Castoramy mają dość. Złożyli zawiadomienie do prokuratury na spółkę

  • Justyna Sobolak
    JS
  • 16 paź 2018 19:48

Związkowcy z Castoramy mają dość lekceważenia ich przez pracodawcę i złożyli do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez spółkę.

Związkowcy z Castoramy mają dość. Złożyli zawiadomienie do prokuratury na spółkę
Zdaniem kierownictwa Castoramy zarzuty nie są zasadne. (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Jak pisze portal Forsal.pl, pracownicy Castoramy walczą o zwiększenie wynagrodzenia o 900 zł dla każdego pracownika (do 3,5 tys. zł brutto) i domagają się zmian w regulaminie wynagradzania. Chodzi o dodatek za pracę w niedzielę, który miałby być naliczany od każdej rozpoczętej godziny.

- Firma nie ustosunkowała się do żądań przedstawionych w piśmie informującym o wszczęciu sporu zbiorowego. Pracodawca nie podjął rokowań oraz nie dopełnił obowiązku poinformowania o sporze właściwego okręgowego inspektora pracy. Tym samym zostały naruszone przepisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Dlatego złożyliśmy do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez spółkę – wyjaśnia Wojciech Kasprzyk, przewodniczący Solidarności w Castoramie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem kierownictwa Castoramy zarzuty nie są zasadne. Spółka zapewnia, że 13 września skierowała do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie zawiadomienie o powstałym sporze zbiorowym.

– Jesteśmy też w trakcie ustalania terminu spotkania w sprawie żądań podniesionych przez zakładową NSZZ „Solidarność”. Prowadzimy z nią również dialog dotyczący spraw z zakresu ZFŚS czy regulaminu pracy – zapewnia Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. personalnych i odpowiedzialności społecznej w Castorama Polska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związkowcy z Castoramy mają dość. Złożyli zawiadomienie do prokuratury na spółkę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA