Związkowcy z Alchemii domagają się podwyżek. Wszczęli spór zbiorowy

Alchemia poinformowała o wszczęciu sporu zbiorowego przez jeden ze związków. Spór dotyczy kwestii płacowych. Związkowcy domagają się podwyżek o co najmniej 500 złotych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z Alchemii domagają się podwyżek. Wszczęli spór zbiorowy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 paź 2014 19:44


Działający w zakładach spółki NSZZ Solidarność na początku października wystąpił do zarządu Alchemii w sprawie „niskiego wynagrodzenia i pogarszających się ciągle warunków życia pracowników i ich rodzin”.

Czytaj też: ISD Huta Częstochowa chce ponownie uruchomić stalownię. To szansa dla wielu pracowników

Według informacji strony związkowej szefostwo spółki odrzuciło taką możliwość, argumentując, że „prognoza rynkowa na najbliższe miesiące nie pozwala na jakiekolwiek zwiększenie wynagrodzeń pracowników a obecny, wysoki poziom kosztów pracy, w tym dodatkowo związanym z Pakietem Socjalnym w spółce Rurexpol są poważnym obciążeniem”.

Czytaj też: NSZZ Solidarność: Głównym źródłem zatrudnienia w Polsce jest przemysł

To wytwarzający rury zakład przejęty od ISD Częstochowa. Podczas przejmowania zakładu przez ukraiński koncern ISD w roku 2005 pracownicy Huty Częstochowa wynegocjowali bardzo korzystny, obowiązujący przez 10 lat pakiet socjalny.

Związkowcy uznali, że „oczekiwana podwyżka byłaby jedynie rekompensatą związaną z odczuwalnym wciąż wzrostem kosztów utrzymania”. Zażądali podniesienia wynagrodzeń o „co najmniej 500,00 zł miesięcznie, bez względu na sposób zaszeregowania płac”, poczynając od od 01 listopada 2014 r. Zarząd nie zmienił zdania, więc NSZZ Solidarność 17 października wszczął spór zbiorowy.

Kolejne spotkanie obu stron sporu wyznaczono na 06 listopada br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.