PARTNERZY PORTALU

Związkowcy weszli w spór zbiorowy z bankiem BPH

  • Autor: em
  • 19 lut 2016 19:06

Bank BPH poinformował, że dwa spośród pięciu działających w banku związków zawodowych (tj. NSZZ "Solidarność" Organizacja Zakładowa w Banku BPH SA i Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005") weszły z bankiem w spór zbiorowy.

Związkowcy weszli w spór zbiorowy z bankiem BPH
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Powodem sporu jest nieuwzględnienie postulatów zapewnienia pracownikom restrukturyzowanym w ramach zwolnień grupowych takich samych warunków jak w ramach zwolnień grupowych mających miejsce w 2012 roku oraz zastosowanie takich samych warunków wobec pracowników przechodzących do nowych pracodawców, w związku z procesem przekazywania oddziałów własnych banku do franczyzobiorców.

Żądania organizacji związkowych wynikają z zapowiedzianej przebudowy sieci dystrybucji banku i wynikającej z niej restrukturyzacji zatrudnienia, która jest związana z przyjęciem przez bank Planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020.

Zarząd BPH stoi na stanowisku, że oczekiwania strony społecznej zostały uwzględnione, chociaż istnieje rozbieżność w zakresie wysokości odszkodowań.

- Zarząd banku podejmie działania ustawowe w celu rozwiązania sporu i podkreśla, że dokłada najwyższej staranności, aby zaproponowane rozwiązania stanowiły uczciwą rekompensatę dla pracowników objętych planem restrukturyzacji zatrudnienia, z jednoczesnym uwzględnieniem sytuacji finansowej banku – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związkowcy weszli w spór zbiorowy z bankiem BPH

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA