×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Związkowcy w PGG czują się zlekceważeni. Piszą do PIP-u

Czujemy się lekceważeni. A lekceważenie przedstawiciela załogi jest tak naprawdę lekceważeniem załogi. Wykazując dobrą wolę i cierpliwość powstrzymaliśmy się od wejścia w spór zbiorowy do czasu kontaktu z odpowiednim ministrem - podkreśla przewodniczący MZZ Kadra Górnictwo Krzysztof Stanisławski.

Związkowcy w PGG czują się zlekceważeni. Piszą do PIP-u
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Przewodniczący MZZ Kadra Górnictwo Krzysztof Stanisławski zaznaczył, że 9 czerwca wpłynęło oficjalne zaproszenie na spotkanie z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim , które ma się odbyć 13 czerwca w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej.

- Należy przypomnieć, że domagaliśmy się takiego spotkania od dłuższego czasu, widząc brak decyzyjności zarządu naszego przedsiębiorstwa. Smutnym jest, że potrzeba aż ministra, aby rozmawiać o sprawach wewnętrznych PGG - podkreślił Krzysztof Stanisławski.

W tekście, jaki znalazł się na stronie związku wskazał on, że - nie mogąc się doczekać na decyzje zarządzających i rządzących - strona społeczna z lekka się radykalizuje.

- Czujemy się lekceważeni. A lekceważenie przedstawiciela załogi jest tak naprawdę lekceważeniem załogi. Wykazując dobrą wolę i cierpliwość powstrzymaliśmy się od wejścia w spór zbiorowy do czasu kontaktu z odpowiednim ministrem. Widząc, że bez siłowych argumentów może się nie obyć, zawiadomiliśmy Państwową Inspekcję Pracy o drobnych nieprawidłowościach, które naszym zdaniem są niczym innym, jak łamaniem obowiązującego w górnictwie, a w szczególności w PGG prawa. Zgłoszenie obejmuje tylko trzy problemy. Reszty na razie nie wyciągamy na zewnątrz. Zakładamy, ze zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Do zgody trzeba dwóch stron - podkreślił Krzysztof Stanisławski.

Więcej w Wnp.pl.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związkowcy w PGG czują się zlekceważeni. Piszą do PIP-u
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA