PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Związkowcy Taurona chcą spotkania z Jackiem Sasinem

  • km
  • 9 lis 2021 10:26

Związkowcy Taurona Polskiej Energii wystosowali list do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. W piśmie podkreślają, że z "niepokojem przyglądają się bierności Ministerstwa Aktywów Państwowych w sprawie dalszego funkcjonowania spółki".

Związkowcy Taurona chcą spotkania z Jackiem Sasinem
Związkowcy są zaniepokojeni biernością ministerstwa (fot. mat.pras.)
REKLAMA

W piśmie przekazanym w listopadzie związkowcy zarzucają szefostwu grupy Tauron brak jakiejkolwiek odpowiedzi na dotychczasowe pisma kierowane do zarządu.

- W związku z brakiem odpowiedzi na pisma kierowane zarówno do zarządu Tauron Polska Energia , jak i do pana premiera oraz niepokojącymi informacjami prezentowanymi w mediach, dotyczącymi bezwarunkowego wydzielenia od początku 2022 roku aktywów węglowych poza macierzyste grupy energetyczne, a także nawiązując do pisma sygnatariuszy umowy społecznej z dnia 2 listopada 2021 roku, domagamy się niezwłocznego spotkania z panem premierem w temacie gwarancji dalszego funkcjonowania spółki Tauron Wydobycie – piszą związkowcy.

Związkowcy przypominają składane deklaracje polityków (Jacka Sasina i Artura Sobonia) dotyczące wstrzymania wydzielenia aktywów węglowych do momentu zakończenia negocjacji między ministerstwem a Komisją Europejską.

- Mając na uwadze składane deklaracje, niepokojące są dotychczasowe działania Tauron Polska Energia stwarzające duże zagrożenie dla dalszego funkcjonowania – piszą przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w Tauron Wydobycie.

Związkowcy podkreślają, że próby wydzielenia aktywów węglowych z grupy Tauron przed realizacją wcześniejszych deklaracji spotkają się ze zdecydowanym sprzeciwem i zostaną potraktowane jako działanie wbrew interesowi społecznemu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związkowcy Taurona chcą spotkania z Jackiem Sasinem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA