Związkowcy spotkają się z szefową kancelarii premiera

• Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaprosiła przedstawicieli zawodów medycznych na spotkanie.
• To reakcja na krytyczny list OZZL.
• Spotkanie ma odbyć się w poniedziałek, o godz. 15.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy spotkają się z szefową kancelarii premiera

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/AT

www.rynekzdrowia.pl

11 lip 2016 12:27


Jak przekazał Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, spotkanie odbędzie się na zaproszenie minister, które nastąpiło po skardze przewodniczącego ZK OZZL. W skardze przewodniczący OZZL podnosił, że listy kierowane przez związki zawodowe do premier nie trafiają do niej, ale są przekazywane przez szefową kancelarii Beatę Kempę do ministra zdrowia.

Według związkowców uniemożliwia to nawiązanie konstruktywnego dialogu pracowników medycznych z rządem w sprawie rozwiązania problemu niskich płac w ochronie zdrowia. Minister zdrowia - jak przekonują związkowcy - nie ma bowiem odpowiednich kompetencji i faktycznych możliwości. aby ten problem rozwiązać.

Czytaj też: Lekarze, rezydenci i pielęgniarki dostaną podwyżki

Zdaniem OZZL o tym, że tak jest "przekonuje ministerialna propozycja ustawy o minimalnych płacach w ochronie zdrowia, która w istocie zamraża niskie płace personelu medycznego na najbliższe 5 lat, a docelową wysokość płac określa na niezwykle niskim poziomie, nieakceptowalnym przez nikogo (oprócz samego ministra)".

Głównym celem spotkania - jak podaje OZZL w komunikacie - będzie ze strony związkowców doprowadzenie do spotkania z premier Beatą Szydło. Tylko ona może bowiem uruchomić faktyczny dialog rządu z pracownikami medycznymi - stwierdza OZZL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.