Związkowcy sparaliżują Okęcie? Grożą strajkiem

Michał Kaczmarczyk, nowy dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", wypowiedział zakładowy układ zbiorowy pracy, który obowiązywał od lat 90. Związkowcy są oburzeni i zapowiadają ostrą reakcję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy sparaliżują Okęcie? Grożą strajkiem

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 mar 2014 10:58


- Użyjemy wszelkich przewidzianych prawem środków, z zatrzymaniem lotniska włącznie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" zapowiedzi związkowców.

Nowy dyrektor, który stanowisko objął w połowie lutego, od początku zapowiadał spore cięcia. Jednak zdaniem związkowców: nie próbował załatwić sprawy uszczuplenia przywilejów pracowników ugodowo.

Jak pisze dziennik, w dokumencie kluczowy jest zapis, który zwalnianym pracownikom daje prawo do dużych odpraw. Jeżeli pracownik jest zatrudniony w przedsiębiorstwie od trzech do pięciu lat, ma prawo do 12-miesięcznej odprawy; od pięciu do dziesięciu lat do 24-miesięcznej; powyżej dziesięciu lat do 36-miesięcznej odprawy.

W ZUZP są też dodatki do wynagrodzenia, m.in. zwrot kosztów za pranie ubioru służbowego i umundurowania czy dodatek za prace przy obsłudze elektronicznych monitorów ekranowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.