PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Związkowcy służb mundurowych spotkają się z kierownictwem MSWiA w sprawie zwiększenia uposażeń

  • Autor: PAP/RAF
  • 18 wrz 2021 9:54

W poniedziałek (20 września) odbędzie się kolejne spotkanie związkowców ze służb mundurowych z kierownictwem resortu spraw wewnętrznych i administracji m.in. w sprawie zwiększenia uposażeń dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA.

Związkowcy służb mundurowych spotkają się z kierownictwem MSWiA w sprawie zwiększenia uposażeń
(Fot. gov.pl)
REKLAMA
  • Na pierwszym ze spotkań strona rządowa przedstawiła propozycje dotyczące nowej ustawy modernizacyjnej.
  • Propozycja zakłada m.in. przeznaczenie 5 mld 666 mln zł na wzmocnienie etatowe służb mundurowych oraz wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników cywilnych.
  • - W perspektywie czteroletniej ustawy modernizacyjnej, te 715 zł w naszej ocenie jest kwotą niewystarczającą i niezgodną z oczekiwaniami funkcjonariuszy - ocenił przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej Marcin Kolasa.

W ostatnim tygodniu odbyły się dwa spotkania związkowców z kierownictwem resortu. W pierwszym, które odbyło się 13 września wzięli udział szefowie związków zawodowych wszystkich służb mundurowych podległych MSWiA; w drugim, które odbyło się dzień później, uczestniczyli jedynie policyjni związkowcy. Na pierwszym ze spotkań strona rządowa przedstawiła propozycje dotyczące nowej ustawy modernizacyjnej, której budżet - na cztery lata - wyniesie 10 mld 30 mln zł. Propozycja zakłada m.in. przeznaczenie 4 mld 364 mln zł na inwestycje i 5 mld 666 mln zł na wzmocnienie etatowe służb mundurowych oraz wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników cywilnych. Zgodnie z nią, od 1 stycznia 2022 roku średnie uposażenie funkcjonariusza służb mundurowych MSWiA wzrosłoby - wraz z nagrodą roczną - o 488 złotych. Z kolei po 1 stycznia 2023 r. funkcjonariusz miałby zarabiać średnio o 714 złotych więcej niż obecnie.

- W perspektywie czteroletniej ustawy modernizacyjnej, te 715 zł w naszej ocenie jest kwotą niewystarczającą i niezgodną z oczekiwaniami funkcjonariuszy - ocenił przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej Marcin Kolasa. Dodał, że na nadchodzącym spotkaniu z MSWiA związkowcy przedstawią ministerstwu swoje propozycje, m.in. dotyczące tego, gdzie znaleźć środki na podwyżki uposażeń.

Z kolei na spotkaniu, które odbyło się 14 września rozmawiano tylko - jak zaznaczają związkowcy - o sprawach policyjnych. - Wiceminister MSWiA Maciej Wąsik zobowiązał się przedstawić nam propozycje resortu w najbliższy poniedziałek - powiedział szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. Dodał, że propozycje te będą dotyczyły zarówno policji, straży granicznej i PSP.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związkowcy służb mundurowych spotkają się z kierownictwem MSWiA w sprawie zwiększenia uposażeń

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA