Związkowcy samorządowi: Mimo pracy na pełen etat, musimy zgłaszać się po pomoc do opieki społecznej

Przed siedzibą Urzędu Miasta w Katowicach protestowało kilkudziesięciu pracowników instytucji podległych tamtejszemu samorządowi. Solidarność w tych jednostkach domaga się m.in. podwyżek płac o 200 zł oraz jednorazowej rekompensaty za brak wzrostu wynagrodzeń w poprzednich latach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy samorządowi: Mimo pracy na pełen etat, musimy zgłaszać się po pomoc do opieki społecznej

PODZIEL SIĘ


Autor: portalsamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

10 wrz 2014 14:53


- Reprezentujemy kilka tysięcy pracowników. Realnych podwyżek wynagrodzeń nie mieliśmy od wielu lat. Kiedy się o nie dopominamy, straszy się nas zwolnieniami. Coraz częściej zdarza się, że mimo pracy na pełen etat musimy zgłaszać się po pomoc do opieki społecznej - mówił Mariusz Sumara, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych w Katowicach.

Czytaj też: Płace pracowników samorządowych powinny być obligatoryjnie waloryzowane?

Oprócz podwyżek wynagrodzeń, związkowcy domagają się również przedstawienia drogi dojścia najniższego wynagrodzenia w jednostkach podległych katowickiemu samorządowi do poziomu 2 tys. zł netto.

Czytaj też: Mało satysfakcjonujące podwyżki w oświacie w Lublinie

- Dla wielu z nas ta kwota to marzenie. Np. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji płace niemal dwóch trzecich pracowników nie osiągają nawet 2 tys. zł brutto - dodawał przewodniczący.

Jak podkreślał, termin pikiety nie był przypadkowy. 10 września odbywała się sesja Rady Miasta Katowice. - To jedna z ostatnich sesji przed wyborami samorządowymi. Liczymy na to, że uda się zainteresować radnych naszymi problemami. Nasze dotychczasowe rozmowy z prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem nie przyniosły rezultatów - zaznaczał Sumara.

Międzyzakładowa Komisja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych w Katowicach zrzesza m.in pracowników Domu Pomocy Społecznej „Przystań”, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czy Biblioteki Miejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.