Związkowcy przeciwko zwolnieniom grupowym w PNI

Apelujemy o podjęcie działań ratujących nasz zakład, nasze miejsca pracy - napisano w stanowisku Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność znajdującego się w upadłości układowej Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy przeciwko zwolnieniom grupowym w PNI

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

27 lut 2013 9:20


W stanowisku podano, że 6 lutego pełnomocnik zarządcy sądowego poinformował organizacje związkowe w PNI, że zamierza zwolnić w ramach zwolnień grupowych od 50 do 80 proc. załogi, czyli od 400 do 640 pracowników.

Odprawy z tytułu zwolnień mają mieć wartość trzech miesięcznych wynagrodzeń. NSZZ podkreśliło, że „stanowczo protestuje i nie wyraża zgody na takie działania". Jednocześnie dodało, że chce „ostrzec wszystkich pracowników w Grupie PKP, jak i związki zawodowe w tych spółkach, przed prywatyzacją".

W połowie września 2012 r. Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość układową PNI, które Budimex kupił od PKP w listopadzie 2011 r. za 225 mln zł. Natomiast 30 listopada sąd uchylił zarząd własny PNI na wniosek Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych i Inżynieryjnych, Dolnośląskiego Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej Dolkom, PKP Energetyka oraz PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przed kilkoma dniami Budimex informował, że wpływ utraty wartości aktywów grupy związanych z PNI na zysk z działalności operacyjnej i zysk brutto grupy Budimex w 2012 r. wyniósł minus 151 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.