Związkowcy piszą do prezesa PGG: Wypłacić czternastkę, zabrać się za etatyzację

W związku z upłynięciem daty wypłacenia 14-tej pensji za 2016 rok - 15 lutego - MZZ Kadra Górnictwo wystosował pismo do prezesa Polskiej Grupy Górniczej z żądaniem wypłacenia 14-tej pensji pracownikom za czas przepracowany w Kompanii Węglowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy piszą do prezesa PGG: Wypłacić czternastkę, zabrać się za etatyzację

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

17 lut 2017 14:06


Międzyzakładowy Związek Zawodowy Kadra Górnictwo wskazuje, że żadne porozumienie nie może zabrać pracownikowi zapłaty za czas przepracowany. Praca została wykonana i zapłata, a taką jest 14-ta pensja, się należy.

W piśmie do prezesa PGG Tomasza Rogali napisano: „Międzyzakładowy Związek Zawodowy Kadra Górnictwo żąda w terminie do końca lutego 2017 roku wypłacenia wszystkim uprawnionym dodatkowej nagrody rocznej, tzw. czternastej pensji za 2016 rok, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia w Kompanii Węglowej SA.

W przypadku nie uwzględnienia wszystkich żądań określonych wyżej w terminie do 28 lutego br., zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz. U. Nr 55 poz. 236 z późn. zm.) od dnia niniejszego wystąpienia powstanie spór zbiorowy. W związku z powyższym wnosimy jak na wstępie”.

Pod pismem podpisał się przewodniczący MZZ Kadra Górnictwo Krzysztof Stanisławski.

Drugie pismo do prezesa Polskiej Grupy Górniczej Tomasza Rogali dotyczy kwestii zapisów tzw. etatyzacji. 

 Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.