Związkowcy Orlenu nieprzekonani w sprawie BHP

Obowiązek okresowych egzaminów stanowiskowych dla pracowników działów produkcyjnych nadal pozostaje kością niezgody pomiędzy PKN Orlen i związkami zawodowymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy Orlenu nieprzekonani w sprawie BHP

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

24 cze 2015 8:40


Jak informuje Piotr Wilicki, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w grupie kapitałowej PKN Orlen (MZZPRC), niezależnie treści pisma do organizacji związkowych, które napisała w imieniu pracodawcy Anna Lewandowska-Romanowska, dyrektor Biura Zarządzania Relacjami Społecznymi w płockim koncernie, stanowisko MZZPRC i innych związków zawodowych w sprawie wydanego w PKN Orlen zarządzenia dotyczącego bezpieczeństwa i higieny pracy, wprowadzającego m.in. egzaminy stanowiskowe co 5 lat, przedstawione 15 czerwca br. na spotkaniu z przedstawicielami pracodawcy, pozostało niezmienne.

- Zamiast okresowych egzaminów pisemnych przed komisją wymienioną w zarządzeniu proponujemy wprowadzenie albo okresowych testów anonimowych dla pracowników z omówieniem ich wyników, albo umożliwienie weryfikacji poziomu wiedzy bezpośrednim przełożonym (w przypadku produkcji mistrzom). To oni jako osoby odpowiedzialne za pracowników i prowadzony proces przeprowadzaliby szkolenia i odnotowywali ten fakt w karcie szkoleń - wyjaśnia Piotr Wilicki.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.