Związkowcy nie chcą prywatyzacji PKP Energetyka. Pisza list do Kopacz

Liderzy trzech reprezentatywnych central związkowych: NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Forum ZZ wystosowały do premier Ewy Kopacz list z żądaniem wstrzymania procesu prywatyzacji PKP Energetyka. - To spółka o strategicznym znaczeniu – alarmują związkowcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy nie chcą prywatyzacji PKP Energetyka. Pisza list do Kopacz

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 lip 2015 9:34


W liście czytamy: "Szereg ekspertów od spraw kolejnictwa, gospodarki, biznesu i energetyki odradza prowadzoną w taki sposób prywatyzację. Zwracamy się do pani premier o wysłuchanie tych głosów".

Związkowcy zwracają też uwagę, że nabywcą ma być fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners, a porozumienie z ze związkami zawodowymi zostało podpisane przez Caryville Investments, której kapitał zakładowy to zaledwie 5000 zł. Ponadto należy ona do innej firmy – Edison Holdings.

"Obawiamy się więc, że problemem może okazać się możliwość egzekwowania podjętych zobowiązań" - czytamy w liście do premier Kopacz.

Ponadto ich zdaniem tempo prac nad tak ważną transakcją to kolejny argument przeciw sprzedaży.

PKP Energetyka zajmuje się zakupem i dystrybucją energii dla PKP oraz sprzedażą dla innych podmiotów. Od kilku lat notuje milionowe zyski, która zdaniem zakładowej „Solidarności” jest efektem przemyślanej restrukturyzacji prowadzonej w ostatnich latach. „Solidarność” przestrzega przed konsekwencjami tej prywatyzacji dla innych spółek PKP.

Czytaj też: CVC podpisało umowę na zakup PKP Energetyka

- Spółka mająca tak istotny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne, a w szczególności bezpieczeństwo ruchu kolejowego nie powinna wychodzić spod nadzoru właścicielskiego skarbu państwa – pisali 17 lipca w swoim stanowisku związkowcy z Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” PKP Energetyka Zakład Północny.

Całą treść listu możecie przeczytać, pobierając plik poniżej.

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Wojt 2015-07-24 11:36:18

Spółka ma istotny wpływ na bezpieczeństwo: związkowych etatów, stołków w zarządach i radach nadzorczych dla polityków. To ich bezpieczeństwo jest zagrożone. Pozostali mają się dobrze.