PARTNERZY PORTALU

Związkowcy MON zawieszają prace. Chcą podwyżek

Już 9 stycznia tego roku wszystkie związki zawodowe pracowników resortu obrony narodowej skierowały do nowo mianowanego ministra list w sprawie poprawy wynagrodzeń wszystkich pracowników.

Związkowcy MON zawieszają prace. Chcą podwyżek
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- Do dziś nie otrzymaliśmy od pana ministra Mariusza Błaszczaka odpowiedzi i nie znamy np. terminu spotkania i podjęcia rozmów w tej sprawie – powiedział nam Krzysztof Paluch, prezes Związku Zawodowego Militaria, wchodzącego w skład OPZZ. – To nie jest dobra praktyka, bowiem poprzedni minister nie spotkał się z nami bezpośrednie ani razu w ciągu dwu lat urzędowania.

Formalnie, właśnie w 2016 r. minister obrony narodowej ustalił poprzez swoje służby z niektórymi związkami zawodowymi zrzeszonymi w resorcie, że w 2018 roku nastąpi „znaczący wzrost wynagrodzeń”.

- Mowa była o ok. 250 zł brutto – dodaje Paluch. - Tymczasem choć w budżecie MON na bieżący rok pojawiły się dodatkowe środki, w wysokości 185 mln zł, to podwyżek wciąż nie ma.

MON: Budżet obronny na 2018 r. rekordowy pod względem kwoty

Przypomina on, że w piśmie z 9 stycznia związkowcy napisali, że oczekują:

- przedstawienia stronie społecznej wyczerpującej informacji w zakresie poprawy poziomu wynagrodzeń od 1 stycznia 2018 r. dla wszystkich pracowników resortu obrony narodowej w formie podwyższonych wynagrodzeń zasadniczych wraz z pochodnymi oraz wskazanie terminu wypłaty tych podwyższonych wynagrodzeń,

- zorganizowania z ministrem spotkania w celu omówienia spraw dotyczących polityki zatrudnieniowo-wynagrodzeniowej pracowników zatrudnionych w resorcie MON.

Pod listem podpisali się przedstawiciele: Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Wojska, Krajowej Sekcji Pracowników Cywilnych MON NSZZ „S”, Krajowej Rady Związku Zawodowego Poligrafów, Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Sektora Obronnego, Zarządu Krajowego Związku Pracowników Wojska „Tarcza” i Zarządu Krajowego NSZZ „S”- 80.

Jak podkreśla prezes Paluch, w związku z lekceważeniem przez ministerstwo tych postulatów, strona związkowa zawiesiła 29 stycznia prace związane z kompleksową zmianą w sprawie układu zbiorowego pracy.

Awanse generalskie symbolicznym końcem epoki Antoniego Macierewicza w MON

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Związkowcy MON zawieszają prace. Chcą podwyżek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Rango 2019-01-09 12:19:14

  Myślę że skończyły się dobre czasy dla pracowników cywilnych ,MON zapewne chce ich powoli zwalniać aby zastąpić ich emerytami wojskowymi którzy by wcześniej przeszli na emeryturę i by mogli tylko dorabiać w MON-nie.Podobnie chce Policja. Także zostanie tylko jeden główny związek a reszta za bramę. I taki będzie finał. 😆😅😲😈🐴🐏⏰.Zegar juz tyka.

 • Strażak 2018-04-16 14:47:35

  Pracuje w Wojskowej Straży Pożarnej już 16 lat, i co????? 1850 zł. na rękę, wyjazdy tak jak w PSP do wszystkiego, żadnych przywilejów jak mundurowi. Dwoje dzieci na utrzymaniu i jak czytam o tych negocjacjach to mnie ściska. Pozdrawiam wszystkich którzy klepią biedę.

 • wili 2018-04-04 13:19:15

  szkoda ze pracownicy MON nie protestowali za rzadu PO-PSL a nie protestowali bo sie bali ze ich zwolnia natomiast az PiS mozna poniewaz w Polsce obecnie od dwoch lat jest demokracja

 • M0nt3 2018-03-26 22:21:31

  U nas na warsztacie średnia wiekowa pracowników MON to jakieś 57 lat. Wszystko starsi ludzie, którzy do tej pory pomimo 20-30 lat pracy mają ledwo 2000 zł na rękę (tylko dzięki wysłudze). Teraz dajmy na to, że paru ludzi idzie na emeryturę i co? Warsztat z ręką w nocniku bo nikt młody za te pieniądze nie chce przyjść (młodym pracownikom oferują najniższą krajową). Nie wymagam wiele, ale przy takim podejściu nie będzie chętnych do podjęcia pracy.

 • cycu76 2018-03-23 20:51:52

  Do Jana witam w klubie może pan też jak ja na warcie w OWC z bronią w deszczu, mrozie i mundurku który nie przepuszcza powietrza w lato jak mamy 30 na plusie , 20 lat w OWC i do wypłaty 1845zł. A kumple z sufo pukają palcem w głowę i pytają co ty tam jeszcze robisz .

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA