Związkowcy: jesteśmy przygotowani na długą walkę

Związkowcy z trzech central – Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych – zapowiadają, że są „przygotowani na długą walkę” w związku z zapowiedzianą na 11 września akcją protestacyjno-strajkową.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy: jesteśmy przygotowani na długą walkę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 lip 2013 14:05


Tydzień temu FZZ, Solidarność i OPZZ powołały Międzyzwiązkowy Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy mający koordynować zaplanowane na wrzesień akcje protestacyjne. W czwartek przedstawiciele tych central spotkali się na obradach Komitetu.

Szef Solidarności Piotr Duda powiedział, że protest odbywał się będzie pod hasłem: „Dość lekceważenia społeczeństwa". „Na bieżąco sztaby protestacyjne będą informowały o przygotowaniach do dni protestu, ale to mogą być nie tylko dni, lecz tygodnie lub nawet miesiące. Jesteśmy przygotowani na długą walkę" - podkreślił.

„W sierpniu będziemy organizowali kolejne spotkanie +platformy oburzonych+ (...) poprzednie spotkanie odbyło się 16 marca w Gdańsku w sali BHP, kolejne będzie 10 sierpnia w Łodzi" - zapowiedział Duda.

Z kolei przewodniczący OPZZ Jan Guz powiedział, że „wszyscy oburzeni i lekceważeni przystąpią do akcji protestacyjnej, by upomnieć się o godność".

FZZ, Solidarność i OPZZ opuściły 26 czerwca posiedzenie Komisji Trójstronnej z udziałem premiera Donalda Tuska. Związki domagają się m.in. wycofania się przez rząd ze zmian w kodeksie pracy przedłużających maksymalnie do 12 miesięcy okres rozliczeniowy czasu pracy.

Obecnie rozliczany jest on maksymalnie w ciągu 4 miesięcy. Warunkiem powrotu do rozmów jest też dla związków dymisja ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza i jednocześnie jego odejście z funkcji przewodniczącego Komisji Trójstronnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.