Związki zawodowe w sporze zbiorowym z FO Dębica. Chcą podwyżek

Działające w Firmie Oponiarskiej Dębica (FO Dębica) związki zawodowe weszły spór zbiorowy ze spółką, podała firma. Jest to wynikiem nie uwzględnienia przez spółkę do 30 kwietnia 2014 r. żądań przedstawionych przez związki zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związki zawodowe w sporze zbiorowym z FO Dębica. Chcą podwyżek

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 maj 2014 12:55


"Żądania związków zawodowych dotyczyły podwyżki wynagrodzenia, wzrostu indywidualnej składki na dodatkowe ubezpieczenie emerytalne finansowane przez pracodawcę, przyznania jednorazowej nagrody oraz podwyższenia dodatku za pracę w porze nocnej. Zgodnie z przepisami obowiązującego w spółce Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy ('ZUZP'), związki zawodowe i pracodawca negocjują podwyżki wynagrodzeń do końca marca każdego roku. W przypadku braku porozumienia, pracodawca przeznacza na podwyżki kwotę wynikającą z ZUZP" - czytamy w komunikacie.

W bieżącym roku negocjacje nie doprowadziły do zawarcia porozumienia, wobec czego zarząd - w zgodzie z postanowieniami ZUZP - podjął samodzielnie decyzje o podwyżkach wynagrodzenia, podano także.

"Zarząd dołoży wszelkich starań w celu rozwiązania sporu w sposób gwarantujący dalszy trwały rozwój spółki" - czytamy dalej.

FO Dębica jest największym polskim producentem opon do samochodów osobowych i dostawczych. Wiodącą pozycję zajmuje również na rynku opon całostalowych do samochodów ciężarowych, opon do samochodów terenowych, maszyn i urządzeń rolniczych oraz innych produktów z branży oponiarskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.