×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Związki zawodowe w gdańskiej komunikacji miejskiej walczą o podwyżki i lepsze warunki pracy

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • 13 paź 2017 21:19

Wyższa płaca, lepsze warunki pracy, zmiana zasad premiowania. To kilka z postulatów, jakie związki zawodowe działajcie w gdańskiej komunikacji postawiły przed zarządem Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Pierwsze rozmowy w poniedziałek, 16 października.

Związki zawodowe w gdańskiej komunikacji miejskiej walczą o podwyżki i lepsze warunki pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak informuje gdańska "Solidarność", Maciejowi Lisickiemu, prezesowi Gdańskich Autobusów i Tramwajów dają czas na przygotowanie się do negocjacji do poniedziałku, 16 października. Do tego czasu nie rozpoczną strajku włoskiego. Nie planują też zatrzymywać kursów.

- Mam nadzieję, że prezes zarządu Gdańskich Autobusów i Tramwajów i sam prezydent miasta rozumieją, jak ważna jest właściwa jakość świadczonych przez nas usług. Warunki pracy są jednak takie, że brakuje kierowców i motorniczych. Musimy więc reagować. Dalsze kroki uzależniamy od efektów poniedziałkowych rozmów –  pisze Tadeusz Kornowski, przewodniczący KZ NSZZ „S” Zakład Komunikacji Miejskiej, na stronie gdańskiej "Solidarności".

Tematem rozmów z zarządem spółki mają być potencjalne podwyżki płac oraz poprawa warunków pracy i zmiana w organizacji pracy i racjonalizacji wyznaczonych rozkładów jazdy. W kwestii finansów chodzi o podniesienie stawki podstawowej z 13,50 zł na 15,50 zł za godzinę oraz zmianę w zasadach premiowania i czytelnych reguł nagradzania

Jak informuje gdańska "S", w tym roku dawny ZKM zmienił nazwę na Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. W GAiT zatrudnionych jest około 800 kierowców i motorniczych. Prezesem jest Maciej Lisicki, a przewodniczącą Rady Nadzorczej wieloletnia miejska skarbnik Teresa Blacharska. Funkcję zgromadzenia wspólników pełni Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Jak tłumaczą związkowcy, o spotkanie z  szefem spółki wnioskują w związku z pogarszającą się sytuacją w firmie.  

- Atmosfera w spółce wymaga natychmiastowej reakcji zarządu w celu polepszenia warunków płacy i pracy w naszym zakładzie. Wnioskujemy o podwyżki dla wszystkich pracowników spółki. W razie braku reakcji ze strony zarządu, komisja zakładowa rozważy wejście w spór zbiorowy z pracodawcą – napisał w oficjalnym piśmie skierowanym do zarządu GAiT Tadeusz Kornowski, przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w GAiT.

Jak informuje "S", stanowisko to poparli reprezentanci pozostałych dwóch związków zawodowych działających w GAiT.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związki zawodowe w gdańskiej komunikacji miejskiej walczą o podwyżki i lepsze warunki pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA