Związki zawodowe w Castoramie rosną w siłę

Organizacja zakładowa NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska liczy już blisko 300 członków. Rok temu, przed podpisaniem „Porozumienia o współpracy” związkowców było jedynie 50.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związki zawodowe w Castoramie rosną w siłę

PODZIEL SIĘ


Autor: em

15 sty 2016 14:41


- W ciągu ostatniego roku naszej organizacji zakładowej udało się wynegocjować podwyżki wynagrodzenia dla najmniej zarabiającym pracowników z 2 proc. proponowanych przez pracodawcę do 3,2 proc. oraz zmienić Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych tak, aby wszyscy pracownicy mogli korzystać z tego prawa po równo. Planujemy kolejne zmiany w ZFŚS, regulaminie BHP, a od czerwca planowane są kolejne rozmowy w sprawie podwyżek płac – mówi przewodniczący komisji zakładowej Wojciech Kasprzyk.

- Należy zauważyć, że to wszystko jest możliwe dzięki poprawnej postawie pracodawcy, który prowadzi dialog ze stroną społeczną. Jednak nie wszystko działa dobrze, chodzi przede wszystkim o niedokładne wypełnianie przez pracodawcę porozumienia dotyczącego tzw. mapowania stanowisk pracy i przeprowadzonego procesu podwyżek. Będziemy o tym rozmawiać – dodaje Wojciech Kasprzyk.

Członków przybywa w całym kraju, a kolejni pracownicy są zainteresowani zorganizowaniem się, tym bardziej, że jak podkreśla szef KZ - "sytuacja pracowników nie jest tak kolorowa jak to przedstawia to pracodawca". Niebawem organizowane będą następne tzw. godziny otwarte w sklepach na Śląsku, w Opolu, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Poznaniu i Szczecinie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.