Związki z KW do rządu: Oszukaliście górników

Związki działające w Kompanii Węglowej wskazują, że rząd zmarnował dziewięć miesięcy. Skutkiem tego może być niekontrolowany proces upadłościowy wielu firm jak również wielki wybuch niezadowolenia społecznego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związki z KW do rządu: Oszukaliście górników

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

25 wrz 2015 19:55


Związki Zawodowe Kompanii Węglowej wydały komunikat, w którym odniosły się do tego, że nie powstanie tzw. Nowa Kompania Węglowa do końca września br. Tym samym nie zostanie zrealizowane porozumienie zawarte między rządem a górniczymi związkami 17 stycznia tego roku.

W poniedziałek 28 września zbierze się sztab Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego w górnictwie. Związki zadecydują, co robić dalej.

"Minister odpowiedzialny za górnictwo i Zarząd Kompanii Węglowej największego producenta węgla energetycznego w Polsce poinformował stronę społeczną, że program naprawczy zagwarantowany przez Rząd w Porozumieniu z dnia 17 stycznia 2015 r., które w obecności Pani Premier podpisała strona rządowa i przedstawiciele górniczych związków zawodowych nie zostanie zrealizowany.

Pomimo wielokrotnych zapewnień i publicznie składanych deklaracji przez ministrów Polskiego rządu tzw. Nowa Kompania Węglowa nie powstanie" - czytamy w komunikacie wystosowanym 24 września przez związki z Kompanii Węglowej.

Cała treść komunikatu możecie znaleźć tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.