PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Związki w Polskiej Grupie Zbrojeniowej piszą do premiera

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 7 sty 2021 11:47

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych pisze do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie sytuacji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Przyczyną złej kondycji ma być m.in. zła polityka kadrowa.

Związki w Polskiej Grupie Zbrojeniowej piszą do premiera
OPZZ obawia się o przyszłość PGZ. (Fot. PGZ)
REKLAMA

Zdaniem działających w PGZ związków zawodowych, sytuacja organizacyjna i ekonomiczna spółki jest niekorzystna. Co więcej, nie udaje się w niej prowadzić efektywnego dialogu społecznego. W związku z tym OPZZ zdecydowało się zaapelować do premiera o podjęcie działań prowadzących do poprawy kondycji PGZ oraz jakości dialogu społecznego w sektorze obronnym.

- PGZ jest jednym z większych koncernów obronnych w Europie. Jej działalność powinna wzmacniać potencjał obronny kraju oraz poprzez inwestycje oraz nakłady na działalność badawczą wpływać na innowacyjność gospodarki. Tymczasem kondycja ekonomiczna grupy jest trudna, według związków zawodowych także w wyniku niekorzystnych decyzji finansowych spółek do niej należących, jak również polityki kadrowej polegającej na zatrudnianiu osób nie posiadających doświadczenia w branży obronnej i rotacji kadry zarządzającej - pisze Andrzej Radzikowski, przewodniczący OPZZ.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Związek podkreśla, że pracownicy obawiają się o zainteresowanie zamówieniami na produkty Grupy, co przekłada się na utrzymanie miejsc pracy.

W skład PGZ wchodzi 40 spółek, w których łącznie pracuje 17,5 tys. osób. 

O komentarz do stawianych w piśmie zarzutów poprosiliśmy PGZ. Ilona Kachniarz, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu w przesłanej nam odpowiedzi podkreśliła, że PGZ nie jest adresatem tego pisma, dlatego nie będą go komentować.

- Jednocześnie informuję, że zarząd PGZ jest w stałym dialogu z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych działających w GK PGZ - podkreśliła.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związki w Polskiej Grupie Zbrojeniowej piszą do premiera

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA