PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

ZUS pozywa kolejnego związkowca. "Próbował wprowadzić w błąd naszych klientów"

 • KDS
 • 23 sie 2022 17:25

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pozwał drugiego związkowca. Tym razem pozew otrzymał Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa. Wcześniej zwolniona dyscyplinarnie została Ilona Garczyńska, szefowa tej organizacji w ZUS.

ZUS pozywa kolejnego związkowca. "Próbował wprowadzić w błąd naszych klientów"
ZUS pozwał do sądu Piotra Szumlewicza ze Związkowej Alternatywy (fot. ZUS)
REKLAMA
 • We wtorek 23 sierpnia Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa, poinformował, że ZUS pozwał go o naruszenie dóbr osobistych.
 • Wcześniej ZUS zwolnił dyscyplinarnie liderkę ZA w Zakładzie Ilonę Garczyńską, a następnie pozwał ją za krytykę polityki pracodawcy.
 • - Przewodniczący Związkowej Alternatywy wielokrotnie rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na temat działalności i zarządzania ZUS - twierdzi rzecznik ZUS-u Paweł Żebrowski.

- W pozwie złożonym w sądzie cywilnym ZUS zarzuca mi, że jako dziennikarz i lider związkowy wielokrotnie mówiłem o zamordystycznych działaniach władz ZUS, o łamaniu praw pracowniczych, o dyskryminacji naszego związku, o fatalnym sposobie zarządzania przez prezes ZUS, Gertrudę Uścińską. Zdumienie może budzić fakt, że ZUS skarży się między innymi na to, że porównywałem Uścińską do Zbigniewa Ziobry i Stanisława Piotrowicza. Czyżby, zdaniem ZUS, były to obelgi? - komentuje sprawę Szumlewicz.

W jego opinii pozwanie go to kolejne represyjne, antyzwiązkowe działanie władz ZUS. Wcześniej ZUS zwolnił dyscyplinarnie liderkę ZA w Zakładzie Ilonę Garczyńską, a następnie pozwał ją za krytykę polityki pracodawcy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szumlewicz podkreśla, że Związkowa Alternatywa nie da się zastraszyć i nie zaprzestanie swoich działań na rzecz praw pracowniczych w ZUS-ie.

- Uważamy, że prezes ZUS Gertruda Uścińska działa na szkodę ZUS i powinna zostać pozbawiona stanowiska. To wstyd, że prezes dużej państwowej instytucji brutalnie atakuje liderów związkowych, zamiast dbać o partnerskie relacje z nimi. Jednocześnie trudno zaakceptować fakt, że swoją wojnę z niezależnymi związkami zawodowymi prezes ZUS finansuje ze środków Zakładu, a nie ze swoich prywatnych pieniędzy - mówi Szumlewicz.

Działa na szkodę ZUS

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: ZUS pozywa kolejnego związkowca. "Próbował wprowadzić w błąd naszych klientów"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • * 2022-08-25 08:43:36

  Słusznie, wykończyć związki, wstawić kapusia i rządzić. PiS-ie zasady nowoczesnego państwa - policyjnego.

 • UBS 2022-08-25 08:19:24

  gdyby nie pani Ilona to nikt by się nie dowiedział co się dzieje w zus. To dzięki pani Ilonie dostaliśmy godziwe podwyzki

 • pracownik 2022-08-25 07:30:31

  Pomagajcie Ilonie, to dzięki niej tyle się dzieje w zusie wpłaćcie jej parę złoty na zbiórkę namiar macie na jej fejsbuku tu nie można dodac

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA