ZNP zawiesił udział w zespole ds. statusu zawodowego nauczycieli przy MEN

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesił swój udział w dalszych pracach zespołu do spraw statusu zawodowego nauczycieli przy MEN - poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz. Według niego zespół w obecnej formule służy tylko "legitymizowaniu" działań resortu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZNP zawiesił udział w zespole ds. statusu zawodowego nauczycieli przy MEN

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

11 sty 2018 17:41


"Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zwieszeniu rozmów z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach zespołu do spraw statusu zawodowego nauczycieli. Przypomnę, że ten zespół został powołany ad hoc przez minister edukacji, w momencie, gdy rozpoczęły się protesty nauczycieli w 2016 r. Miał on za zadanie rozwiązywanie kluczowych problemów związanych z funkcjonowaniem naszego środowiska" - powiedział Broniarz na konferencji prasowej w Warszawie.

Informację o decyzji prezydium zarządu głównego ZNP dotyczącej zawieszenia udziału w zespole związek przekazał minister w piśmie wystosowanym w środę (10 stycznia). Można w nim przeczytać, że prezydium zarządu głównego ZNP niezwykle krytycznie odnosi się do dotychczasowej formuły pracy Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. "Prowadzony podczas spotkań Zespołu dialog był pozorowany i nie doprowadził do wspólnych ustaleń w wielu kluczowych dla pracowników oświaty kwestiach" - napisano. Jednocześnie ZNP wyraża w piśmie przekonanie, że ustalenie zasad dalszej współpracy będzie możliwe i dlatego oczekuje na pilne przekazanie harmonogramu i proponowanej przez MEN tematyki spotkań.

"Do pracy w zespole wrócimy wtedy, gdy będziemy widzieć sens oraz poprawne założenia tematyczne i organizacyjne prac tego zespołu" - powiedział Sławomir Broniarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.