ZNP: "Domagamy się finansowego uznania i poszanowania zawodu nauczyciela"

Przy okazji rozpoczynającego się we wtorek (1 września) roku szkolnego, Sławomir Broniarz, szef ZNP napisał list, którego adresatami są m.in. rodzice uczniów. Przypomniał w nim, że od września związek będzie kontynuował akcję protestacyjną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZNP: "Domagamy się finansowego uznania i poszanowania zawodu nauczyciela"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

31 sie 2015 17:00


- Rozpoczynamy rok szkolny 2015/2016, ciesząc się z powrotu do pracy i nowych wyzwań, jakie niesie nam każdy dzień spędzany w szkole, przedszkolu lub placówce oświatowej - tymi słowami Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zaczął swój list.

Nauczyciele chcą podwyżek

Następnie poinformował, że od września związek będzie kontynuował akcję protestacyjną. - Zdecydowaliśmy się wejść w spór z rządem, ponieważ to rząd jest adresatem naszych postulatów. Niestety, po drugiej stronie nie ma woli dialogu. Tymczasem dostrzegamy pilną potrzebę rozmowy na temat naszych postulatów, wśród których znajdują się m.in.: zwiększenie nakładów na edukację, zahamowanie procesu przekazywania szkół, podwyższenie o 10 proc. wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli oraz zmiany w systemie wynagradzania pracowników samorządowych - napisał szef ZNP.

Przypomniał, że płace zasadnicze nauczycieli po raz ostatni wzrosły od 83 zł do 114 zł trzy lata temu. - Domagamy się finansowego uznania i poszanowania zawodu nauczyciela - podkreślił.

Walka o dobre szkoły

Nauczycielom szef ZNP życzył zadowolenia z pracy, dobrych relacji w gronie pedagogicznym oraz inspirujących spotkań z uczniami i ich rodzicami, a uczniom - zajęć z nauczycielami rozwijającymi twórcze myślenie, dbającymi o wszechstronny rozwój.

Zwracając się do rodziców Broniarz napisał: - Każda szkoła powinna zapewniać uczniom nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także wsparcie i opiekę. W szkole dzieci powinny czuć się bezpiecznie i szczęśliwie. Jeśli chcecie, by wasze dzieci miały dostęp do takich placówek, do bezpłatnej edukacji i wysokiej jakości kształcenia, wesprzyjcie nas w staraniach o dobrą, publiczną i samorządową szkołę - napisał.

Rok szkolny 2015/2016 rozpocznie się 1 września. Potrwa do 24 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.