Ziętek, Sierpień 80: Pracownicy dozoru mogliby odejść na emerytury. Nie robią tego blokując awanse

- Zarządy Kompanii Węglowej szastały pieniędzmi na prawo i lewo, nie potrafiły zoptymalizować produkcji i kosztów. A jedyne czym się zajmowały, to próbami ograniczania górniczych wynagrodzeń - mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ziętek, Sierpień 80: Pracownicy dozoru mogliby odejść na emerytury. Nie robią tego blokując awanse

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

21 mar 2016 9:35


Co pana zdaniem zarząd Kompanii powinien zrobić w pierwszej kolejności po zapoznaniu się z wynikami audytu?

Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80: - Po pierwsze: natychmiast zweryfikować udział firm obcych w robotach wykonywanych na kopalniach. Udział ten jest nieopłacalny, szkodliwy i służy wyłącznie wyprowadzaniu pieniędzy z firmy.

Są jednak takie prace na kopalniach, które muszą wykonywać firmy zewnętrzne.

- W zakresie niezbędnym - oczywiście tak. Natomiast kwota 700 mln zł rocznie - wyprowadzana na usługi tych firm - poraża!

Ponadto, definitywnie rozstrzygnąć trzeba problem osób, które posiadają uprawnienia emerytalne i z nich nie korzystają. To głównie pracownicy dozoru i wyższego dozoru, którzy mogliby odejść na emerytury. A tego nie robią blokując możliwość awansu. To około 60-80 mln zł oszczędności rocznie, które mogłyby poprawić sytuację Kompanii Węglowej i uzdrowić stosunki na kopalniach.

Cały wywiad znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pepe 2016-03-22 16:03:38

Racja, ci co idą na emeryturę nie powinni pracować.....Znam takiego który pracuje i narzeka że jego dwóch synów nie ma pracy, gdzie tu do cholery logika? Młody jak już ma pracę zarabia 2000 zł a te stare byki (na pewno w pełni jeszcze sił) mają ponad 6000 zł . TO JEST CHORE!!! Albo pracować do 55 ( jak w całej europie) albo niestety siedzieć w domu i się cieszyć że podatnicy na nich robić muszą!

hanys 2016-03-22 14:02:57

Za mojch casow walczono o wolne soboty i 25-lat pracy.Ja jestem 15 lat na emeryturze ,a moj kolega robil do smierci,czyli przedluzyl sobie prace o 15 lat,Pracowal jako nadsztygar,,a potem v-ce w KADRZE.Nawet audyt ostatnio ujawniony o nim mowil.Zatem po co ustawa o wczesniejszej emeryturze po 25-latach.Nikt tego nie kontroluje a powinno byc tak ze jak zblizasz sie do pulapu --dostajesz wypowiedzenie,,ale nie ma przepisow ktore by tych ludzi zmuszaly do odejscia,Pozatym zaraz potem ida do firm zewnetrznych,pracuja bez zawieszania emerytury,,bo to co moga dostaja ,,a reszta bez podatkow pod stolem w kopercie,W takim kraju zyjemy ze uklady bylych,sa nie zniszczalne.Po odejsciu powinien byc calkowity zakaz pracy w gornictwie,,lub odebranie emerytury i zatrudnienie na nowych warunkach.

jo 2016-03-21 17:48:27

Niech Ziętek nie zapomni powiedzieć o ZWIĄZKOWCACH EMERYTACH których na kopalniach jest DZIESIĄTKI A MOŻE I SETKI którzy są w randze sztygarów i nadsztygarów i zarabiają poważne pieniądze. Dlaczego tego tematu Ziętek nie porusza