Ziętek, Sierpień 80: Porozumienie JSW ze związkami jest skandaliczne

Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80 krytykuje działania związków zawodowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jego zdaniem biznesy i pieniądze są dla nich ważniejsze niż odpowiedzialność.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ziętek, Sierpień 80: Porozumienie JSW ze związkami jest skandaliczne

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

17 wrz 2015 13:00


16 września br. zarząd JSW oraz Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w JSW, tj. Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność JSW, Związek Zawodowy Kadra Pracowników JSW i Federacja Związku Zawodowego Górników JSW podpisały porozumienie dotyczące ograniczenia części świadczeń pracowniczych, co będzie miało istotny wpływ na poprawę płynności finansowej JSW w okresie najbliższych trzech lat.

Łączny szacunkowy pozytywny efekt ograniczenia kosztów pracy za lata 2016-2018 z tytułu zawartego porozumienia oraz porozumienia z lutego 2015 r. wyniesie ok. 2 mld zł - podała JSW.

- Jest to skandaliczne porozumienie podpisane przez oderwane od rzeczywistości związki zawodowe, którym bliższe są biznesy, rady nadzorcze i geszefty w związkowych spółkach niż interesy załóg górniczych - ocenia Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Winę za obecną sytuację Jastrzębskiej Spółki Węglowej ponosi były zarząd tej spółki i rząd, który zmusił JSW do bezsensownej inwestycji zakupu kopalni Knurów-Szczygłowice od Kompanii Węglowej.

Odpowiedzialność związków

Nie brak opinii, że tym porozumieniem w JSW związki pokazały swą odpowiedzialność.

- Związki pokazują odpowiedzialność w Jastrzębskiej Spółce Węglowej już od wielu lat. Zasiadając w licznych radach nadzorczych, prowadząc biznesy w spółkach, które kooperują z kopalniami, czy wyciągając pieniądze na sponsorowanie klubów sportowych - dodał Bogusław Ziętek

Jest rzeczą oczywistą, że ktoś tak genialnie to skonstruował, że majątek Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostanie przejęty w cenie złomu. A przy okazji załatwiono problem górniczych wynagrodzeń.

Sierpień 80 pikietuje w czwartek 17 września pod siedzibą ING w Katowicach.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.