Ziętek: Nie wiem, jak inne związki, ale my to porozumienie podpiszemy

• Zdaniem Bogusława Ziętka, szefa Sierpnia 80 górnicy nie są zadowoleni z zawieszenia czternastki, ale rozumieją powagę sytuacji.
• Jego związek zamierza podpisać podpisać porozumienie w Kompanii Węglowej w trakcie negocjacji 19 kwietnia między zarządem KW a stroną społeczną z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ziętek: Nie wiem, jak inne związki, ale my to porozumienie podpiszemy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

19 kwi 2016 8:35


- Podpiszemy porozumienie między zarządem KW a stroną społeczną. Nie jest ono idealne, ale pozwala na utworzenie nowej spółki, a więc uratowanie tysięcy miejsc pracy w samej Kompanii Węglowej i w firmach z nią kooperujących, a co być może ważniejsze - treści zawarte w porozumieniu stwarzają podstawy do zdrowego funkcjonowania nowej firmy - mówi Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80.

- Wśród górników nie ma w tym temacie jedności. Ceną, jaką musieliśmy zapłacić jest zawieszenie czternastej pensji na okres dwóch lat, ale mogliśmy zapłacić dużo więcej. Przypominam, że w początkowej fazie negocjacji mówiło się o odebraniu górnikom wszystkiego poza gołymi pensjami. A nawet o możliwości niewypłacenia drugiej raty czternastki za rok 2015 - dodaje.

Porozumienie przewiduje, że KW znajdzie sto milionów złotych dzięki uproszczonej strukturze, co wiąże się z koncepcją kopalń zespolonych i niższym zapotrzebowaniem na pracowników na stanowiskach dyrektorskich, kierowniczych i wyższego dozoru.

- Oczywiście górnicy nie są zadowoleni z zawieszenia czternastki na dwa lata - i trudno im się dziwić. Ale rozumieją powagę sytuacji i wiedzą, że ryzyko było zbyt wielkie. Dlatego ze spokojem przyjmowali efekty negocjacji - zauważa Bogusław Ziętek.

- Nie wiem, co zrobią niektóre z pozostałych związków zawodowych. Ale my to porozumienie podpiszemy. Umiemy się bić i twardo walczyć, ale wiemy też, kiedy trzeba zawrzeć kompromis - konkluduje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.