Zarząd PKN Orlen i związki zawodowe przedstawiły swoje stanowiska ws. podwyżek

Po dwóch spotkaniach zarządu PKN Orlen z przedstawicielami związków zawodowych na temat wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w grupie płockiego koncernu w 2015 roku, jest jeszcze dość daleko do osiągnięcia porozumienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarząd PKN Orlen i związki zawodowe przedstawiły swoje stanowiska ws. podwyżek

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)

wnp.pl

23 lut 2015 12:23


- Na tę chwilę trudno mówić o przełomie, obie strony przedstawiły swoje stanowiska, ale do ich zbliżenia jest jeszcze daleka droga - powiedział nam Bogdan Żulewski, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) w grupie kapitałowej PKN Orlen, największego związku działającego w strukturach koncernu.

Zastrzegł, że nie jest to dla strony związkowej wielkie zaskoczenie, w ostatnich latach zazwyczaj bywało tak, że pierwsze spotkania nie przynosiły porozumienia w odniesieniu do podwyżek, a twarde negocjacje trwały niemal do ostatniego momentu. Zgodnie z zapisami zakładowego układu zbiorowego pracy, porozumienie w tej sprawie musi zostać osiągnięte do końca lutego. W 2014 roku podpisano je 28 lutego w późnych godzinach nocnych.

Tym razem kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 27 lutego (czyli w najbliższy piątek) i związkowcy mają nadzieję, że właśnie na nim uda się wypracować wspólne stanowisko z pracodawcą.

Na dzisiaj wiadomo tyle, że zarząd Orlenu chciałby, aby w koncernie - podobnie jak rok wcześniej - nie było podwyżek zasadniczych wynagrodzeń, jest natomiast otwarty na możliwość wypłacenia pracownikom jednorazowych nagród (rok wcześniej były to dwie nagrody średnio po 1500 zł każda).

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.