Zarząd JSW: Zakończcie strajk! Nie niszczcie swoich miejsc pracy

Po 13 dniach strajku, zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej wzywa po raz kolejny jego organizatorów do zaprzestania akcji strajkowej i wznowienia rozmów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarząd JSW: Zakończcie strajk! Nie niszczcie swoich miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 lut 2015 9:35


"Po tych dwóch tygodniach, gdzie każdy dzień strajku przynosi realne straty i pogarsza już i tak trudną sytuację firmy, odpowiedzcie sobie na pytanie: o co właściwie strajkujemy? Czy tak drastyczne rozwiązanie, jakim jest wstrzymanie pracy zakładu na tak długi okres, jest warte postulatów, o jakich mówią liderzy związkowi? Czy naprawdę ma na celu poprawienie sytuacji pracowników i spółki" - pisze w liście do załogi zarząd JSW.

Przypomnijmy, bezterminowy strajk w kopalniach JSW trwa od środy 28 stycznia. Wcześniej zarząd tej spółki ogłosił plan oszczędnościowy przekonując, że jest on konieczny, aby trwale poprawić kondycję firmy.

W piątek rano (6 lutego) rozmowy zarządu ze związkowcami zakończyły się wstępnym porozumieniem - związkowcy i zarząd spółki parafowali, protokół uzgodnień i rozbieżności. Nie oznacza to jednak, że strajk został zakończony - trwa nadal, tyle że na powierzchni.

W najbliższych dniach związkowcy chcą przedstawić załodze ustalenia z zarządem, by to oni zadecydowali czy chcą zakończyć strajk, czy nadal go kontynuować. Związkowcy twierdzą, że strajk w spółce się nie skończy, dopóki nie zniknie z niej jej prezes, Jarosław Zagórowski.

- Zobaczymy, co będzie dalej, bo teraz rada nadzorcza musi podjąć jakieś konkretne decyzje - przede wszystkim punktem zapalnym jest prezes spółki. Jeśli zdecydujemy się na obniżenie wynagrodzeń, to chcemy wymienić ekipę zarządu zwłaszcza prezesa. Jeśli tego nie zrobi, strajk zaostrzymy - powiedział wczoraj, 8 lutego Piotr Szereda, rzecznik sztabu protestacyjnego.

Tymczasem zarząd JSW apeluje w liście do załogi: "Zakończcie strajk! Nie niszczcie swoich miejsc pracy!".

"Przypominamy, że każdy następny dzień strajku to realne straty nie tylko dla firm, ale też dla waszych rodzinnych budżetów. Dla firmy to codziennie 27 mln zł utraconych przychodów, dla waszych rodzin to brak zapłaty za kolejną strajkową dniówkę. Jeśli strajk będzie kontynuowany, akceptowane przez związki oszczędności okażą się za małe, aby zapewnić terminową wypłatę wynagrodzeń" - czytamy w liście, którego pełną treść, znajdziecie w pliku poniżej.

 

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

piotrek 2015-02-09 15:05:00

Ja się ciągle zastanawiam czy nie można zamiast prezesa wymienić załogi na chętną do pracy i doceniającą i tak ogromne profity.