×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zaostrza się konflikt w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

W Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wciąż iskrzy. Związkowcy nadal nie porozumieli się z dyrekcją, która chce obciąć pracownikom pensje.

Zaostrza się konflikt w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

„Chcemy gospodarza, a nie grabarza” i „Dość marnotrawienia majątku publicznego”. - banery z takimi hasłami zawisły na ogrodzeniu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dyrektor placówki nakazał zdjęcie banerów z ogrodzenia.

To kolejna odsłona konfliktu między pracownikami centrum a dyrekcją ośrodka. Związkowcy są w sporze zbiorowym z dyrektorem od połowy sierpnia. Rozdają ulotki informujące o proteście, a na ramionach mają opaski z napisem „protest”.

- Jedynym pomysłem dyrekcji na wyjście z długów placówki jest obniżka wynagrodzeń. To za mało - mówią związkowcy. Ich najważniejszym postulatem jest przywrócenie prof. Starosławskiej na stanowisko dyrektora COZL.

Jeszcze 2014 r. centrum zakończyło na plusie. Później sytuacja z roku na rok zaczęła się pogarszać. I tak, w 2015 r. szpital miał już 10 mln zł strat, a rok później - 19 mln zł (w tym roku prof. Starosławska została zwolniona ze stanowiska). W 2017 r. lecznica ma już prawie 17 mln zł długów. W COZL działa 8 nowych oddziałów, które nie mają zapewnionego finansowania. Ponadto była dyrektor przed ukończeniem inwestycji zatrudniła 300 dodatkowych osób, m.in. lekarzy i pielęgniarek.

Więcej przeczytasz tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zaostrza się konflikt w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Pacjent 2017-09-13 23:35:05

    Przestańcie pisać te kłamstwa.Kto takie zarobki na oczy widział? A pacjenci sami chętnie powiesiliby banery!!!Ci ludzie ratują nam życie

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA