×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zamawiasz jedzenie przez Pyszne.pl? Możesz mieć problem, kurierzy ogłaszają strajk

  • jk
  • 16 gru 2022 13:22

Kurierzy Pyszne.pl z kilku miast w Polsce podjęli decyzję o strajku. Przyczyną protestu jest brak bonusów w okresie zimowym, w mniejszych miastach.

Zamawiasz jedzenie przez Pyszne.pl? Możesz mieć problem, kurierzy ogłaszają strajk
Przyczyną strajku jest brak przyznania przez Pyszne.pl bonusów w okresie zimowym, w mniejszych miastach (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
REKLAMA

Jak informuje związek zawodowy OPZZ Konfederacja Pracy, kurierzy Pyszne.pl z kilku miast w Polsce  podjęli decyzję o strajku. Głównym dniem protestu ma być poniedziałek 19 grudnia.

- W ramach międzymiastowej koordynacji porozumieli się w sprawie dni, w których nie zgłoszą gotowości do pracy. Strajk jest w pełni legalny, dzięki elastycznemu systemowi przyznawania zmian, w którym dyspozycyjność leży w gestii kurierów. W niektórych miastach (Białystok, Lublin, Radom) liczba strajkujących sięgnęła nawet 90 procent załogi - mówi Ewa Reinek z biura zarządu OPZZ Konfederacji Pracy.

Związkowcy podkreślają, że przyczyną strajku jest brak przyznania przez Pyszne.pl bonusów w okresie zimowym, w mniejszych miastach.

- Oburzenie wśród kurierów wzbudził fakt, że bonusy zostały przyznane tylko w dużych aglomeracjach, np. w Warszawie i Krakowie. Dodatkowo kurierzy żądają przywrócenia dodatków stażowych, które firma niedawno usunęła, bonusów za pracę w trudnych warunkach pogodowych oraz przywrócenie dodatków dla starszych kurierów, wykonujących dodatkowe obowiązki, tzw. kapitanów - wyjaśnia Ewa Reinek.

Strajk ma charakter ostrzegawczy, ale - jak zapewniają związkowcy - kurierzy gotowi są go powtórzyć.

- Trwają rozmowy z załogami, które jeszcze nie przystąpiły do strajku. Obecnie są zbierane podpisy pod petycją, zawierającą wyżej wymienione postulaty. Niektórzy kurierzy oczekują na reakcję firmy i gotowi są dołączyć do strajku po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi. Niedawno założony, zrzeszający kurierów Pyszne.pl, związek zawodowy przy OPZZ Konfederacja Pracy w pełni popiera postulaty strajkujących - mówi Reinek.

Firma Pyszne.pl w rozmowie z Onet.pl podkreśla, że jest "otwarta na dialog z kurierami" i "nie chce prowadzić go za pośrednictwem mediów".

- Otrzymaliśmy zgłoszenia od części kurierów, do których niezwłocznie się odnosimy - pierwszym krokiem zawsze powinny być rozmowy, do których wyrażamy pełną gotowość - powiedział Onetowi Wojciech Maćkowski, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej i spraw publicznych w Pyszne.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zamawiasz jedzenie przez Pyszne.pl? Możesz mieć problem, kurierzy ogłaszają strajk
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA