Zakończył się spór zbiorowy między zarządem, a związkowcami w Gryfii

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia (Zachodniopomorskie) zakończył się trwający kilka tygodni spór zbiorowy między zarządem a związkowcami. W porozumieniu ustalono m.in. gwarancje zatrudnienia. Przyczyną sporu była restrukturyzacja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakończył się spór zbiorowy między zarządem, a związkowcami w Gryfii

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 lip 2014 17:44


Częścią restrukturyzacji jest outsourcing, czyli przekazywanie fragmentów spółki w zarząd firm zewnętrznych. Wydziały kluczowe dla stoczniowej działalności zakładów pozostaną - zapewniała spółka.

W poniedziałek Gryfia poinformowała, że porozumienie zawarte w ubiegły piątek dotyczy warunków, na jakich odbędzie się outsourcing. Zarząd stoczni zobowiązał się do podpisania długoterminowych umów z firmami przejmującymi pracowników. Zadeklarował także, że ewentualne zmiany organizacyjne będą konsultowane ze stroną społeczną.

Zdaniem prezesa Gryfii Lesława Hnata zmiany zabezpieczają interesy pracowników i są korzystne dla stoczni.

Dzięki outsourcingowi części pracowników stocznia zaoszczędzi i poprawi się organizacja pracy; dla pracowników oznacza to jedynie zmianę pracodawcy – miejsce i charakter wykonywanej pracy pozostaną bez zmian - poinformowała Gryfia.

W połowie ubiegłego tygodnia związkowcy zorganizowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy w zakładach tworzących Gryfię w Szczecinie i Świnoujściu. Jak poinformował wtedy jeden z liderów strajku, plany outsourcingu dotyczą ponad połowy spośród około 900 pracowników spółki. Wcześniejsze informacje zarządu Gryfii mówiły o około 300 osobach, które obejmą zmiany.

W ub.r. mimo protestów związkowców doszło do połączenia świnoujskiej Morskiej Stoczni Remontowej i szczecińskiej Gryfii. Największym akcjonariuszem spółki jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (80,29 proc. akcji).
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.