×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zakaz handlu w niedzielę. Nowoczesna zaczęła zbiórkę podpisów pod petycją

 • Autor: PAP/KDS
 • 8 paź 2017 20:23

W niedzielę (8.10) posłowie Nowoczesnej rozpoczęli akcję "Robię zakupy, kiedy chcę". - Jeśli ktoś nie chce robić zakupów w niedzielę, to niech ich nie robi - powiedział lider partii Nowoczesna Ryszard Petru.

Zakaz handlu w niedzielę. Nowoczesna zaczęła zbiórkę podpisów pod petycją
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Niedzielne (08.10) zbieranie podpisów pod petycją do posłów i posłanek, żeby nie głosowali za ustawą ograniczającą handel w niedziele, rozpoczęło akcję "Robię zakupy, kiedy chcę".

• - Zbieramy podpisy pod petycją do posłów Rzeczpospolitej, aby pokazać, że Polacy chcą mieć wolność wyboru i chcą robić zakupy w niedzielę - powiedział Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.

• Stwierdził, że ludzie masowo podpisują petycję.

"My, konsumentki i konsumenci, przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pracodawców, izb handlowych i wszyscy, dla których ważna jest swoboda handlu i działalności gospodarczej, mają świadomość konsekwencji wprowadzenia ograniczenia handlu w niedzielę, apelujemy do posłanek i posłów na Sejm RP o nieprzyjęcie tej antywolnościowej, szkodliwej dla polskiej gospodarki ustawy" - czytamy w petycji.

- Zauważmy, że ograniczenie handlu w niedzielę spowoduje nie tylko utratę miejsc pracy, ale wręcz część biznesów zniknie - zwłaszcza przygranicznych sklepów we wschodniej i zachodniej części Polski, gdzie na zakupy przyjeżdża wielu Niemców, Ukraińców i Białorusinów - podkreślił w niedzielę lider Nowoczesnej.

Mieszkańcom Warszawy rozdawane były naklejki z hasłami, m.in. "Robię zakupy, kiedy chcę", "Nie dla zakazu handlu w niedzielę", "Chcę pracować w niedzielę". Jak wyjaśnił Petru, na naklejkach nie ma emblematów partyjnych, ponieważ inicjatorom akcji zależy, by pokazać, że to ponadpartyjna sprawa. - Chcemy, żeby to była akcja społeczna - dodał.

Zdaniem Petru problem pracowników, którzy nie chcą pracować w niedziele, można rozwiązać przez zmianę zasad - tak, by co druga niedziela dla pracowników musiała być wolna. - Mówię np. o takich osobach, które pracują w handlu - podkreślił. - Zamiast wylewać dziecko z kąpielą i zabijać miejsca pracy oraz ograniczać polskie PKB, pomyślmy o pracownikach, żeby byli dobrze traktowani przez pracodawcę. Pamiętajmy też o osobach, które chcą pracować w niedzielę, np. studentach albo osobach, które mają dzieci - dodał.

Akcja odbywa się w całej Polsce. Posłowie Nowoczesnej zbierali podpisy pod petycją nie tylko w Warszawie (Joanna Schmidt, Jerzy Meysztowicz, Paweł Rabiej), ale także m.in. we Wrocławiu (Michał Jaros, Krzysztof Mieszkowski), Toruniu (Joanna Scheuring-Wielgus), Łodzi (Katarzyna Lubnauer), Łomiankach (Kamila Gasiuk-Pihowicz), Opolu (Witold Zembaczyński), Katowicach (Monika Rosa, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński) oraz Bielsku-Białej (Mirosław Suchoń) i Koszalinie (Radosław Lubczyk).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Zakaz handlu w niedzielę. Nowoczesna zaczęła zbiórkę podpisów pod petycją

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Karloff 2017-10-11 10:43:01

  Ta ustawa przde wsyztskim niesprawidliwie traktuje małe sklepy 9rodzinne mohgą handlowac, franczyzy nie, Bujara z solidarnosci mówił ostatnio że co do franczyz będzie korekta, oby nie skońvczyło się na słowach

 • gaspar 2017-10-11 10:39:19

  Głosowałem na PIS, ale jeżeli ta uswtaw przjedzie i rzeczywiście pozbawi możliwości pracy osiedlowek sam taką prowadze, to raczej mojego głosu już nei dostaną

 • Kopec 2017-10-11 10:37:48

  Argumenty Petru trafiją mie do przekonanai, rzeczywiście duża część handlowcow chce pracować w niedzilę, bo: to dla nich jedyny dzień kiedy mogą (studenci), czy zarobek tego dnia jest po prostu bardzo godziwy (małe sklepy)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA