Zagórowski: Rząd miał czas dla górniczych związków zawodowych, ale nie dla zarządów

Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) uważa, że w ostatnich latach strona rządowa spotykała się ze związkowcami ale nie z zarządami spółek węglowych, co zaowocowało niemożnością podejmowania decyzji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zagórowski: Rząd miał czas dla górniczych związków zawodowych, ale nie dla zarządów

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

20 lis 2015 8:28


- Gdybyśmy mogli restrukturyzować sektor węglowy, to pewnie uchronilibyśmy miejsca pracy. Część pracowników górnictwa przeszłaby na rynek pracy, który w Polsce, a zwłaszcza na Śląsku, się poprawia, więc przemysł mógłby wchłonąć tych pracowników. Dziś stoimy przed wielką katastrofą przez to, że nie mogliśmy podejmować decyzji - przekonuje Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW).

Jego zdaniem w ostatnim czasie było tak, że przedstawiciele rządu kilka godzin poświęcali na spotkania ze związkowcami a nie znajdywali czasu na spotkania z zarządami spółek węglowych.

- Pierwsze było duże spotkanie premiera Donalda Tuska w 2014 r., gdy ogłoszono, że związki mają rację w pełnej rozciągłości, a zarządy nie wiedzą, co robić. Potem mieliśmy pasmo spotkań przedstawicieli rządu ze związkami zawodowymi, natomiast z zarządami nikt się nie spotykał. Tej diagnozy, którą mamy od lat, nie byliśmy w stanie przedstawić tym, którzy odpowiadają za sektor i którzy mogą zmienić regulacje i podejście do sektora węglowego - dodaje Zagórowski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Petrus 2015-11-21 10:06:40

Aaa.. Zagorowski to ten co swietnie prosperujace JSW S.A. doprowadził na skraj bankructwa.. no ekspert po prostu..

górnik z JSW 2015-11-20 16:01:56

Najlepszym komentarzem biadolenia Zagórowskiego jest brak komentarza.