PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zachodniopomorska Solidarność domaga się podwyżek dla pracowników samorządu

  • Autor: PAP/JS
  • 27 mar 2017 15:26

Zachodniopomorska Solidarność zapowiedziała na wtorek (28 marca) pikietę przed szczecińskim magistratem.

Zachodniopomorska Solidarność domaga się podwyżek dla pracowników samorządu
Pracowników jednostek budżetowych podległych prezydentowi Szczecina jest 6,5 tys. - wynika z informacji związkowców. (fot.solidarnosc.org.pl)
REKLAMA

• Związkowcy domagają się podwyżek wynagrodzeń dla pracowników podległych prezydentowi Szczecina - średnio po 200 zł na osobę.

• Solidarności opowiada się także za zwiększeniem zatrudnienia w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Ich zdaniem pracuje tam zbyt mało osób, by ośrodek mógł funkcjonować zgodnie z przepisami.

"Domagamy się podwyżki wynagrodzeń wszystkim pracownikom sfery budżetowej podległym prezydentowi o 200 zł brutto od września br." - powiedział dziennikarzom przewodniczący zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek. "Chcemy także, aby w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie pracowało tyle osób, ile przewiduje ustawa o pomocy społecznej. Kolejny postulat to negocjacje ponadzakładowego układu zbiorowego" - dodał Jurek.

Związkowcy chcieli wcześniej podwyższenia miesięcznych wynagrodzeń każdemu pracownikowi o 700 zł. Według Jurka, prezydent Szczecina Piotr Krzystek jednostronnie podjął decyzję, że w przypadku części pracowników podwyżka będzie wynosiła 110 zł brutto, a dla innych 200 zł brutto, i wprowadził ją w życie. "Mieliśmy inne zdanie na ten temat. Prezydent jednostronnie określił, że nie jest partnerem w rozmowach dla wszystkich pracowników siedzących przy stole, a jedynie dla grupy, która, powiedzmy umownie, pracuje w budynku magistratu" - powiedział Jurek.

Jak relacjonował przewodniczący zachodniopomorskiej Solidarności, związkowcy wysłali pisma w tej sprawie do prezydenta miasta. Prezydent odpowiedział, że będą kontynuowane rozmowy w sprawie zawarcia ponadzakładowego układu pracy, i podtrzymał swoją decyzję dotyczącą podwyżek - powiedział Jurek. Jak dodał, prezydent nie widzi możliwości rozmowy nt. podwyżek i sportu zbiorowego.

"W związku z tym, że nie idzie się porozumieć na ten temat i prezydent nie chce się z nami spotkać, podjęliśmy decyzję, że w najbliższy wtorek o godz. 14 przed budynkiem magistratu będziemy pikietować" - powiedział Jurek.

Jak podają związkowcy, podwyżka wynagrodzenia o 700 zł, która była punktem wyjścia w negocjacjach, to zaledwie wyrównanie inflacji z ostatnich ośmiu lat, w czasie których grupa ta nie otrzymała żadnych istotnych podwyżek.

Według Solidarności, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie pracuje zbyt mało osób, by mógł on funkcjonować zgodnie z przepisami. Zdaniem związkowców, brakuje 50 pracowników socjalnych. Oznacza to - przekonują związkowcy - przeciążenie obowiązkami zatrudnionych tam osób, których praca jest wyjątkowo wymagająca.

Pracowników jednostek budżetowych podległych prezydentowi Szczecina jest 6,5 tys. - wynika z informacji związkowców. To ludzie zatrudnieni w pomocy społecznej, przedszkolach i żłobkach, szkołach, urzędach pracy, instytucjach kultury, komunikacji miejskiej, służbach komunalnych i porządkowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zachodniopomorska Solidarność domaga się podwyżek dla pracowników samorządu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA