Wojciech Kowalczyk spotka się z górniczymi związkami

W poniedziałek 9 marca odbędzie się spotkanie Wojciecha Kowalczyka, pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa z przedstawicielami górniczych związków zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wojciech Kowalczyk spotka się z górniczymi związkami

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

6 mar 2015 14:11


Do spotkania dojdzie w Katowicach, w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Ma to być spotkanie w wąskim gronie, które określono mianem konferencji, dlatego trudno się spodziewać konkretów - zaznacza Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. 

- Być może ma to na celu wysondowanie strony społecznej na propozycje rządu wobec górnictwa. A zatem pozostaje pytanie, jakie to mogą być propozycje. Szczególnie istotne będą te dotyczące kwestii pracowniczych. Być może ma to spotkanie odbyć się w konwencji konferencji, żeby rząd mógł się wycofać z przedstawionych i niekorzystnych dla górników rozwiązań, wskazując, że przecież to tylko konferencja i luźne omawianie różnych wariantów - podkreśla Wacław Czerkawski.

Czerkawski wskazuje, że byłoby dobrze, gdyby to spotkanie stanowiło wstęp do prac nad programem dla górnictwa na kolejne lata, bowiem obecna strategia dla górnictwa wygasa z końcem tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.