PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Widmo strajku nad Pocztą Królewską

Licząca 100 tysięcy osób załoga poczty brytyjskiej będzie głosować w sprawie o strajku. Zarząd poczty o zamiarach pracowników dowiedział się z mediów.

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 23 sie 2019 13:29
Widmo strajku nad Pocztą Królewską
Pocztowcy obawiają się, że kierownictwo wycofa się z danego słowa w sprawie skrócenia tygodnia pracy w firmie z 39 do 35 godzin. (fot. pixabay.com)
REKLAMA

O gotowości do referendum strajkowego poinformował związek zawodowy listonoszy i pocztowców CWU (ang. Communication Workers Union). Jak przekazał brytyjski Guardian, głosowanie w miejscach pracy w całej Wlk. Brytanii ma się zacząć 24 września a wyniki spodziewane są w październiku.

Powodem niezadowolenia strony związkowej jest brak porozumienia z pracodawcą. CWU argumentuje, że kierujący pocztą nie mają na uwadze dobra przedsiębiorstwa a własne ambicje. Związkowiec Terry Pullinger twierdzi, że polityka zatrudnienia w firmie zmienia się na niekorzyść zatrudnionych i nie stosuje się w niej zasad np. antymobbingowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Związkowcy obawiają się, że po zmianie w kierownictwie, firma wycofa się z raz danego pracownikom słowa, że do 2022 r. skróci tydzień pracy w firmie z 39 do 35 godzin. W zarządzie Moya Greene została zastąpiona przez Rico Backa.

Dopytywany przez brytyjskie media rzecznik prasowy angielskiej poczty zaprzeczył, jakoby zarząd otrzymał oficjalne ostrzeżenie o referendum strajkowym. - Zasmuca nas, że takie informacje  wystosowano, gdy trwają wewnętrzne rozmowy - mówił.

Poczta brytyjska jest jedną z najstarszych tego typu firm na świecie. Działa od 1516 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Widmo strajku nad Pocztą Królewską

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA