PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wiceminister o postulatach mundurowych: rozważymy, przeczytamy

  • Autor: PAP/JP
  • 9 lis 2022 15:44

Wiceszef MSWiA na proteście służb mundurowych w środę powiedział, że rząd rozpatrzy petycję z postulatami. Rozważymy, przeczytamy i spotkamy się ze związkowcami. Mogę zapewnić, że będziemy na ten temat rozmawiać - zadeklarował Maciej Wąsik.

Wiceminister o postulatach mundurowych: rozważymy, przeczytamy
Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FiPW Czesław Tuła i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik (fot. PAP/Piotr Nowak)
REKLAMA
  • Związkowcy ze służb mundurowych protestowali w środę przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, domagali się wyższej waloryzacji płac niż proponuje rząd, minimum na poziomie inflacji.
  • Nie zgadzają się też na przesunięcie waloryzacji z 1 stycznia na 1 marca. Podkreślają, że takie przesunięcie dotyczy tylko służb mundurowych.
  • Wiceszef MSWiA zapewnił, że jego drzwi dla związkowców zawsze będą otwarte.

"Przyszliśmy tu po to, żeby spokojnie przeprowadzić manifestację, czyli wymusić na władzach, żeby rozumieli nasze postulaty i je realizowali" - powiedział przewodniczący Zgromadzenia Czesław Tuła.

Czytaj też: Powstaje robot zastępujący człowieka i pracujący lepiej od niego

Przewodniczący NSZZ Policjantów Rafał Jankowski powiedział, że "wiem, że nasze postulaty zadziwiają społeczeństwo, padają dziwne pytania od dziennikarzy, że znowu chcemy podwyżki. My chcemy, żeby służby miały zapewniony spokojny byt. Nam na sercu leży przede wszystkim bezpieczeństwo państwa a państwo nie inwestuje w służby mundurowe" - powiedział związkowiec.

Dodał, że rząd żąda od funkcjonariuszy wyrzeczeń "a my jesteśmy w służbie siedem dni w tygodniu, 24 godzin na dobę nie wyłączając świąt. Nie może być tak, że za kilka miesięcy czeka nas armagedon odejść. Nie chcemy szafować bezpieczeństwem Polek i Polaków ponieważ jesteśmy od zapewniania bezpieczeństwa" - oświadczył.

Czytaj też: Można zachować pracę mimo wypowiedzenia. Oto, co należy zrobić

Przewodniczący Jankowski poinformował, że w imieniu mundurowych, pokazuje premierowi żółtą kartkę.

Petycję z postulatami, którą przygotowali mundurowi, osobiście odebrał wiceszef MSWiA. "W tym gmachu przejrzeli na oczy, zobaczyli, ile nas jest tu na tej ulicy. Petycji nie będziemy musieli zanosić. Za chwilę minister spraw wewnętrznych odbierze od nas ją osobiście" - zapowiedział Jankowski. Związkowcy odebrali wiceministra spod drzwi KPRM i przeprowadzili go przez tłum na scenę. Zanim Wąsik zabrał głos, podkreślili, że to pierwszy raz, gdy w czasie protestu wyszedł do nich minister. "Nie pamiętam czasów, żeby ktoś do nasz przyszedł. To, że pan minister stanął naprzeciwko swoich funkcjonariuszy to dobry znak, to znak, że dialog z rządem trwa i że ktoś chce jednak tych naszych racji wysłuchać" - podkreślił Jankowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wiceminister o postulatach mundurowych: rozważymy, przeczytamy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA