×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Warszawie powstanie "Białe Miasteczko 2.0". Szykuje się wielki protest pracowników ochrony zdrowia

  • Karolina Markowska
    km
  • 6 wrz 2021 14:40

Na najbliższą sobotę (11 września) zaplanowano wielki protest pracowników ochrony zdrowia. "Po raz pierwszy w historii we wspólnym proteście połączą siły wszystkie zawody medyczne" - zapowiada Naczelna Izba Lekarska.

W Warszawie powstanie "Białe Miasteczko 2.0". Szykuje się wielki protest pracowników ochrony zdrowia
Na 11 września zaplanowano wielki protest pracowników ochrony zdrowia (fot. Shutterstock)
REKLAMA

11 września 2021 r. na ulicach Warszawy, po raz pierwszy w historii we wspólnym proteście połączą siły wszystkie zawody medyczne. - Wśród nich nie może zabraknąć lekarzy i lekarzy dentystów, by zademonstrować niezgodę na lekceważenie medyków i pacjentów, na chroniczne niedofinansowanie opieki zdrowotnej, złą organizację systemu, wymuszanie pracy ponad siły - zapowiada Naczelna Izba Lekarska. 

Protest rozpocznie się pod budynkiem Ministerstwa Zdrowia na pl. Krasińskich, następnie przejdzie pod Kancelarię Prezydenta RP, Sejm oraz Kancelarię Premiera. 

- Czas zaprotestować przeciwko pozorowanym reformom, działaniom doraźnym i chaotycznym, pustym obietnicom. Czas wspólnie walczyć o godne warunki pracy, uczciwe wynagradzanie pracowników ochrony zdrowia, o lepsze perspektywy dla młodych kadr - czytamy na stronie NIL. - Jako samorząd lekarski upominamy się o to od dawna, ale gdy cierpliwość się wyczerpuje, trzeba wyjść na ulicę i bezpośrednio odwołać się do szerokiej opinii publicznej, by uświadomić jej, jak trudna jest sytuacja polskiej ochrony zdrowia, kto za ten stan faktycznie odpowiada i jak można temu zaradzić.

Protest pracowników ochrony zdrowia nie będzie jedynym zaplanowanym działaniem. Jak poinformowało na Facebooku Porozumienie Rezydentów, po jego zakończeniu medycy rozstawią namioty i wzorem pielęgniarek z 2007 roku utworzą "Białe Miasteczko 2.0".

- W miasteczku będzie się znajdować centralny duży namiot, w którym codziennie będą się odbywać konferencje prasowe o 10:00. Pozostałą część dnia wypełnią warsztaty i panele edukacyjne, a także szereg innych atrakcji dla sympatyków naszej sprawy. Poruszać będziemy problematyczne obszary obecnego systemu z podziałem na dziedziny - w kolejności od najbardziej powszechnych problemów. Do udziału w dyskusji zachęcamy przestawicieli wszystkich osób tworzących ochronę zdrowia oraz samych pacjentów - możemy naprawić to razem! - czytamy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Warszawie powstanie "Białe Miasteczko 2.0". Szykuje się wielki protest pracowników ochrony zdrowia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA