W PKP Cargo zostaje utrzymane pogotowie strajkowe

W PKP Cargo utrzymane zostaje pogotowie strajkowe – poinformowali w poniedziałek (9 listopada) związkowcy ze Śląskiego Zakładu Spółki PKP Cargo w Tarnowskich Górach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W PKP Cargo zostaje utrzymane pogotowie strajkowe

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

9 lis 2015 11:46


Przewodniczący Solidarności w śląskim zakładzie spółki PKP Cargo w Tarnowskich Górach Ryszard Lach powiedział PAP, że w poniedziałek (9 listopada) zebrał się zakładowy komitet strajkowy w Tarnowskich Górach.

- Informujemy, że w dalszym ciągu utrzymane zostaje pogotowie strajkowe. Pogotowie zostanie przekształcone w czynną akcję strajkową w przypadku stwierdzenia próby podjęcia przez pracodawcę działań alokacji pracowników – poinformował zakładowy komitet.

Żądania związkowców

- Jednocześnie żądamy od pracodawcy wycofania w terminie do dnia 19 listopada porozumień zmieniających umowę o pracę od tych pracowników, których podpisanie było wymuszone wypowiedzeniem umowy o pracę – dodano.

Związkowcy poinformowali też, że „w przypadku braku realizacji” tego postulatu oraz w uzgodnieniu z Krajowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym „niezwłocznie rozpoczną czynną akcję strajkową”.

Zawieszenie strajku w PKP Cargo

W piątek (7 listopada) Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy (KKPS) w PKP Cargo poinformował o zawieszeniu akcji strajkowej do 9 grudnia. Jak mówił w piątek (7 listopada) przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" Henryk Grymel, związkowcy zdecydowali się na zawieszenie akcji protestacyjnej po apelu skierowanym do nich przez posłów PiS Krzysztofa Tchórzewskiego, Andrzeja Adamczyka i Kazimierza Smolińskiego.

- Posłowie zaapelowali do nas o wstrzymanie akcji protestacyjnej i danie szansy nowemu rządowi - powiedział Grymel. Dodał, że postulaty związkowców pozostają niezmienione.

Rzecznik prasowy PKO Cargo Mirosław Kuk poinformował, że PKP Cargo otrzymało zawiadomienie od KKPS o zawieszeniu do 9 grudnia br. strajku zaplanowanego na 9 listopada. Dodał, że spółka otrzymała pismo od KKPS działającego w PKP Cargo, o zawieszeniu akcji protestacyjnej.

W piśmie zaznaczono, że KKPS zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia natychmiastowej akcji strajkowej w poszczególnych zakładach spółki przed 9 grudnia 2015 r. w przypadku podjęcia przez pracodawcę działań o charakterze restrukturyzacyjnym bądź decyzji o alokacji pracowników.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.