W PCC Rokita spór o podwyżki

Związkowcom i zarządowi spółki chemicznej PCC Rokita nie udało się porozumieć w sprawie podwyżki płac. Mediacje zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W PCC Rokita spór o podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

10 kwi 2013 14:12


Pierwsze rozmowy rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Związkowcy oprócz kwestii podwyżek chcieli także porozumienia w sprawie nagród jubileuszowych.

- Na razie nie udało się nam porozumieć. Zeszliśmy ze swoimi żądaniami, ale zarząd nie zgodził się z naszymi postulatami - mówi nam Krzysztof Ratajek, szef zakładowego OPZZ.

Jaką podwyżkę chcieli uzyskać związkowcy?

- Na początku chcieliśmy podwyżkę w skali ośmiu procent. Później zgodziliśmy się na 5 procentową podwyżkę. Na razie jednak zgody nie ma - mówi Ratajek. Jak podkreśla pięcioprocentowa podwyżka to podwyżka przeciętnie sto złotych. - W naszej firmie nie zarabia się bardzo dużo - mówi związkowiec.

Jego zdaniem mimo pewnego napięcia można porozumieć się. - Zarząd już zaproponował nam 3,7 proc. podwyżki (takiej jak inflacja) i dodatkowo podwyżkę ruchomą w wysokości 1,3 proc. - dodaje Ratajek. Jak podkreśla obie strony dyskutują ze sobą, na razie nie można wiec mówić o eskalacji napięcia.

PCC Rokita to jedna z ważniejszych firm chemicznych w kraju. W 2012 r. osiągnęła ponad 1 mld zł przychodów, czyli o 28,7 proc. więcej niż w roku poprzednim. Grupa zanotowała także wzrost zysków na wszystkich poziomach. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 172,3 mln zł (wzrost o 30,8 proc. w stosunku do 2011 r.), zysk operacyjny 73,9 mln zł (wzrost o 6,8 proc.), EBITDA 119,9 (wzrost o 6,4 proc.), a zysk netto 266,4 (wzrost o 410,1 proc.). Marża EBIT w 2012 r. wyniosła 7,0 proc., a marża netto 25,2 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.